Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 6067
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zgłoś naszego samarytanina

Wiadomości: Polska
Sobota, 27 lutego 2016, 8:41
Aktualizacja: 8:43
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Fot. Organizator
Do 13 marca br. organizatorzy plebiscytu „Samarytanin roku” czekają na zgłoszenia osób, którzy pomagają innym. – Na pewno w Jeleniej Górze są ludzie, którzy bezinteresownie pomagają innym, jest zatem szansa, by im za to podziękować – zachęca Wiesława Kuterbach, wolontariuszka Stowarzyszenia Wolontariat św. Eliasza w Krakowie. W minionym roku nominowany do tego tytułu był Zbigniew Ładziński.

W tym roku akcja odbędzie się już po raz trzynasty. - Celem jest propagowanie nauczania Ojca Świętego Jana Pawła II, który w dokumencie „O Zbawczym cierpieniu” pisał: „Miłosiernym Samarytaninem jest każdy człowiek, który zatrzymuje się przy cierpieniu drugiego człowieka, jakiejkolwiek by ono było natury”. - Poprzez ten plebiscyt, chcemy pokazywać jak wielu Miłosiernych Samarytan żyje pośród nas. Bezinteresownie niosą pomoc w ciszy, tym samym na co dzień budują „kulturę miłości”, o której tak często nauczał Ojciec Święty Jan Paweł II. Warto jest dostrzegać takich ludzi i przede wszystkim brać z nich przykład – przekonują organizatorzy plebiscytu.

Samarytanin roku tradycyjnie wybierany jest w dwóch kategoriach. Pierwsza to pracownik służby zdrowia, dla którego pomoc chorym jest powołaniem a nie tylko rutynowym wykonywaniem obowiązków. Druga kategoria to osoba, która bezinteresownie, nieokazjonalnie lecz systematycznie służy pomocą drugiemu człowiekowi.

Swojego kandydata do tego tytułu może zgłosić każdy (można zgłaszać kilku kandydatów). Aby zagłosować wystarczy podać: imię i nazwisko, numer telefonu lub adres osoby, na którą głosujemy oraz kilka zdań wyjaśniających, dlaczego nasz kandydat zasługuje na wyróżnienie. Spośród nadesłanych zgłoszeń Kapituła Plebiscytu wybierze osoby, które otrzymają statuetkę i wyróżnienie.

Jak oddać głos? Listownie na adres: Wolontariat św. Eliasza, 30-608 Kraków, ul. Porucznika Wąchały 5, za pomocą formularza elektronicznego zamieszczonego w zakładce Samarytanin -> Aktualna Edycja, pocztą elektroniczną na adres: samarytanin@eliasz.org.pl lub telefonicznie: 885 512 500 – (od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 – 18.00) lub tel. 12 263 61 56 (od poniedziałku do czwartku w godz. 16.00 – 18.00).

Plebiscyt odbywa się pod honorowym patronatem kardynała Stanisława Dziwisza.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~ 27-02-2016 12:33
Marszałek I Sejmu Ziemskiego Prowincji Jeleniogórsko Legnickiej
~cieplicc 27-02-2016 13:07
prezes "Wodnika" ...? :) czy Marcin Zawiła ...:) nie mogę się zdecydować jakoś :)
~mika111 27-02-2016 15:38
Aby Kochać prawdziwie trzeba wiedzieć co to jest w ogóle Miłość .Kto o tym wie potrafi kochać szczerze i bezinteresownie , a kto nie wie albo zdaje mu się ,że wie przyjmie tytuły i będzie się z nimi obnosił . Prawdziwa Miłość nie znosi poklasku i fleszy lamp .Miłóść to najwspanialszy dar od Boga , którym jeśli potrafimy możemy , musimy i bardzo chcemy dzilić się z innymi , ale tylko jednej osobie oddajemy siebie na dobre i na złe. Prawdziwej Miłości nie da się zaszufladkować i sprzedawać na jarmarku. To wielkie uczucie ,którego w życiu niewielu doznaje .Większość udaje , gra i naśladuje nie rozumiejąc na czym to uczucie polega robiąc z najczystszego zwykłą szopkę,
~lol 27-02-2016 22:03
Zaraz pewnie pojawi się jak zawsze i wszędzie "dyrektorka domu Grześ". Jakaż to ona dobrotliwa i w ogóle do rany przyłóż...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group