Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 2801
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zespół Oberschlesien w Jeleniej Górze

Wtorek, 18 marca 2014, 7:50
Aktualizacja: 7:52
Autor: Org
Jelenia Góra: Zespół Oberschlesien w Jeleniej Górze
Fot. Organizator
Już w ten czwartek (20.03.) o godz. 17.00 w centrum handlowym Echo odbędzie się darmowe spotkanie z grupą Oberschlesien, a o godz. 20.00 artyści zagrają koncert w klubie Orient Express. Bilet na ten występ kosztuje 25 zł w przedsprzedaży, a w dniu koncertu 35 zł.

Zespół Oberschlesien znany jest z telewizyjnego programu Must Be The Music, w którym w 2012 r. zajął drugie miejsce. Powstał w 2008 r. w Piekarach Śląskich z inicjatywy Marcela Różanki i Michała Stawińskiego. W swej twórczości formacja posługuje się śląskim etnolektem. Obecnie realizuje trasę koncertową, którą promuje swoją najnowsza płytę „Oberschlesien I”.

Jak pisze organizator: „Grupę tworzy sześciu doświadczonych muzyków, którzy pragną pokazać śląską tożsamość w nowym świetle. Zainspirowani formacją Rammstein, która śpiewając po niemiecku szybko podbiła światowe rynki muzyczne, Oberschlesien sięga po industrialne brzmienia, z mocnymi tekstami śpiewanymi po śląsku. Efektem są szczere piosenki o radości życia, etosie pracy górnika, rozstaniach i powrotach, ludzkich słabościach, kobietach, motocyklach, czyli o życiu”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group