Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 6304
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zespół Agat koncertuje

Wtorek, 11 lutego 2020, 9:14
Aktualizacja: Środa, 12 lutego 2020, 7:10
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Zespół Agat koncertuje
Fot. Przemek Kaczałko
Zespół wokalny Agat, który działa przy Osiedlowym Domu Kultury na Zabobrzu, wystąpił po raz kolejny przed jeleniogórską publicznością – tym razem z repertuarem miłosnym, bowiem zbliżają się Walentynki.

Zespół wokalny Agat funkcjonuje przy Osiedlowym Domu Kultury od 24 lat, a w obecnym składzie gra od niemal 8 lat.

W przyszłym roku będziemy mieli 25-lecie - plany na jubileusz już się kreują - powiedziała Elżbieta Markowska, kierownik i menadżer zespołu wokalnego Agat. - Jak na zespół amatorski seniorów koncertujemy bardzo dużo. Wkrótce zagramy (na zaproszenie Jerzego Skoczylasa) we Wrocławiu na Wrocek Festiwal. To fantastyczna impreza, gdzie zazwyczaj są zapraszani profesjonaliści, tj. stand-upy, kabarety, małe formy teatralne. To dla nas bardzo duże wyróżnienie. Jerzy Skoczylas nas "wyłuskał" na dolnośląskim przeglądzie, gdzie dostaliśmy nagrodę Grand Prix i tak się już kręci trzeci rok - kontynuuje E. Markowska.

Koncert w Kawiarni Muza przy Osiedlowym Domu Kultury to już tradycja. Zespół Agat gra w tym miejscu dwa razy w roku, na zaproszenie seniorów. Repertuar poniedziałkowego koncertu nie był przypadkowy - w związku z karnawałem i Walentynkami - było dużo utworów o miłości.

Zespół występuje w składzie: Bożena Hes–Cesarz, Dorota Barszczewska, Halina Gadecka, Marta Kornaś, Irena Korczyńska, Elżbieta Markowska. Gościnnie wystąpił również Sławomir Darul.

Twoja reakcja na artykuł?

13
81%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
13%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
6%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group