Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 7841
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: „Żerom” z pomocą dla uczniów SP 11

Piątek, 8 grudnia 2017, 9:31
Aktualizacja: 10:28
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: „Żerom” z pomocą dla uczniów SP 11
Fot. Przemek Kaczałko
Już nie po raz pierwszy uczniowie i grono pedagogiczne Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Jeleniej Górze, pokazało jak wielkie mają serca. Wczoraj (7.12) w szkolnej auli odbył się koncert podsumowujący zbiórkę pieniędzy dla dwojga uczniów Szkoły Podstawowej Nr 11, którzy zmagają się z chorobą nowotworową.

Koncert charytatywny dla Gosi i Olafa był podsumowaniem akcji, która w popularnym "Żeromie" odbywała się w ostatnich dwóch tygodniach. - Dziękuję młodzieży i rodzicom, jesteśmy z nich dumni. Udało się zebrać 1751 złotych - powiedziała Małgorzata Kozińska, dyrektorka ZSO Nr 1. W trakcie koncertu wystąpili zarówno uczniowie "Jedenastki", jak i z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Janiny Garści oraz młodzież ze szkoły przy ul. Kochanowskiego. Środki ze zbiórki zostaną przekazane na leczenie dla Małgosi oraz na protezę dla Olafa.

Warto pomagać i biorę udział w koncercie, bo umiem śpiewać i chcę się tym dzielić z innymi ludźmi, aby sprawiało im to radość i umilać im czas - powiedziała Kasia Kasprzak, uczennica ZSO Nr 1, którą jeleniogórska publiczność zna z duetu Minimum prowadzonego przez Renatę Kryńską w MDK. Oprócz Kasi na scenie zaprezentowali się: Weronika Cichy, Maja Grzeszczak, duet fortepianowy: Hanna Wrotna i Michalina Surleta, trio Edyta Hoffman, Martyna Kasperek, Jakub Olejnicki, zespół fletowy: Kacper Domagała, Daniel Drapiej, Nina Warzyńska, Aleksandra Baran, Amelia Rusnak, Zuzanna Pietras, chór "Cieplickie Trele" oraz Julia Sawka.

Czwartek był doskonałym dniem, aby w jednym czasie zobaczyć jak szczytne inicjatywy podejmują uczniowie Żeroma, bowiem oprócz koncertu trwała akcja promująca prawa człowieka pt. Maraton Pisania Listów, a także odbywała się rejestracja potencjalnych dawców szpiku przy udziale Fundacji DKMS. - Nasza młodzież ma wielkie serca, są ogromnie zaangażowani we wszystkie akcje. W ramach wolontariatu chodzimy do domów opieki, do szpitala. Wbrew panującej opinii, że młodzież jest coraz mniej czuła i zajęta tylko sobą - to jest nieprawda - podkreśliła M. Kozińska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group