Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 7220
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Żerom z Politechniką

Piątek, 31 maja 2019, 14:03
Aktualizacja: Niedziela, 2 czerwca 2019, 8:12
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Żerom z Politechniką
Fot. Przemek Kaczałko
W czwartek (30.05) w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 1 im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze odbył się Dzień Otwarty połączony z Dniem Politechniki Wrocławskiej – młodzież mogła poznać placówkę zlokalizowaną przy ul. Kochanowskiego, ale też zastanowić się nad kolejnym etapem edukacji w kierunkach inżynierskich.
Szkoła współpracuje z Politechniką Wrocławską od wielu lat na zasadzie umów i porozumień, natomiast w ubiegłym roku (w lipcu) została podpisana umowa o partnerstwie i PWr jest opiekunem naszych klas matematyczno-fizycznych oraz biologiczno-chemicznych - zaznaczyła na wstępie Małgorzata Kozińska, dyrektor ZSO Nr 1.

Dzięki współpracy jeleniogórska szkoła może korzystać z wiedzy wykładowców i bazy Politechniki, a innym razem zajęcia odbywają się w murach Żeroma. Korzyści są obustronne, bowiem uczniowie zafascynowani kierunkami inżynierskimi są potencjalnymi przyszłymi studentami uczelni.

Warto iść w tym kierunku, bo są atrakcyjne, zawsze poszukiwane, dobrze płatne - podkreśliła M. Kozińska.

Podczas spotkania w szkolnej auli przedstawiciele Politechniki Wrocławskiej przedstawiali swoja ofertę oraz miał miejsce wykład nt. "Dlaczego warto być inżynierem?". Młodzież mogła w bardzo praktyczny sposób dowiedzieć się, że mnóstwo otaczających ich rzeczy to dzieło inżynierów.

W trakcie dnia otwartego przyszli uczniowie Żeroma mogli zapoznać się z wyposażeniem szkoły, ciekawymi warsztatami i pokazami w salach lekcyjnych.

Twoja reakcja na artykuł?

12
86%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
14%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group