Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 7393
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Żerom wzywa!

Wtorek, 11 kwietnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 11 kwietnia 2006, 19:12
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Żerom wzywa!
Fot. http://www.zerom.4me.pl
Od 24 kwietnia do 26 maja gimnazjaliści zainteresowani nauką w I Liceum Ogólnokształcącym im. Żeromskiego, mogą składać podania o przyjęcie do szkoły.

Jak informuje placówka, podstawą do zakwalifikowania kandydata do liceum będzie suma punktów rekrutacyjnych.
Połowę stanowią punkty z egzaminu gimnazjalnego, który czeka absolwentów klas trzecich już 26 i 27 kwietnia (odpowiednio części humanistyczna i matematyczno-przyrodnicza).

40 procent to punkty za oceny z języka polskiego, języka obcego, matematyki na świadectwie ukończenia gimnazjum oraz przedmiotu wskazanego dla danej klasy.

Dla matematyczno-fizycznej z informatyką jest to fizyka, dla biologiczno-
chemicznej – biologia. W klasie europejskiej jest brana pod uwagę historia, podobnie dla humanistycznej z elementami prawa oraz lingwistyczno-humanistycznej. Kto będzie chciał uczyć się w klasie regionalno-turystycznej z językiem niemieckim, musi się przyłożyć do geografii.

Za szóstkę będzie można dostać 10 punktów, za piątkę – 8, czwórkę – 6, trójkę – 4, a za dopuszczającą, czyli dwójkę – zero punktów.
Uczniowie uzyskają też dodatkowe punkty za udział w różnych konkursach przedmiotowych oraz osiągnięcia sportowe i artystyczne. To dodatkowe 10 procent sumy.
Niezależnie od kryteriów przyjmowani będą laureaci konkursów wojewódzkich.

Szkoła, oprócz nauki, proponuje też rozrywkę: coroczne „Żeromalia” w pierwszy dzień wiosny oraz wymianę z zaprzyjaźnionymi placówkami z Danii oraz Niemiec.

Przypomnijmy, że wydział oświaty urzędu miasta zamierza przeprowadzić w tym roku nabór do szkół średnich przez Internet. Będzie to możliwe na stronach www.jgora.edu.com.pl lub www.jeleniagora.edu.com.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group