Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 9778
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Żerom po raz 4. na Mistrzostwach Świata

Poniedziałek, 29 kwietnia 2019, 21:23
Aktualizacja: Środa, 1 maja 2019, 0:33
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Żerom po raz 4. na Mistrzostwach Świata
Fot. ZSO Nr 1
W niedzielę, 28 kwietnia reprezentacja w składzie: Jakub Jończy, Jakub Zaleski, Szymon Jurczak i Adrian Sobiński z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Jeleniej Górze wyjechała do Estonii – Otepaa na Drużynowe Mistrzostwa Świata w Biegach na Orientację.
Opiekunem ekipy szkolnej jest pan Roman Zieliński nauczyciel wychowania fizycznego. Wszyscy zawodnicy na co dzień trenują w klubie sportowym Paulinum pod okiem trenera Daniela Jończego i Romualda Ożarskiego. Chłopcy mają kolejną okazję reprezentować szkołę, miasto i Polskę na tak wielkiej rangą imprezie sportowej - informuje Sylwia Żelazna z ZSO Nr 1.
Bezpośrednim realizatorem działań związanych z wyjazdem jest Szkolny Związek Sportowy – członek ISF, który zorganizował Ogólnopolskie Eliminacje i wytypował reprezentację Polski. Cała reprezentacja liczy ok. 40 zawodników i zawodniczek z całego kraju. Nasza drużyna to jedna sztafeta męska w kategorii M1 - dodaje.
To już czwarty wyjazd i ostatni, ponieważ po wygaszeniu gimnazjum nie zawodników w kategorii wiekowej przewidywanej przez regulamin ISF.
Wyjazd młodzieży finansowany jest z własnych środków. Organizator nie pokrywa żadnych kosztów. Dużym wyzwaniem, podobnie jak w poprzednich wyjazdach, było gromadzenie pieniędzy umożliwiających start na tej imprezie. Udało się uzbierać kwotę 20 000 zł dzięki wsparciu Miasta Jeleniej Góry, Spółce Wodnik, Klubowi Rotary, firmie Jelenia Plast i Term Cieplickich - powiedziała przedstawicielka jeleniogórskiego Żeroma.

Impreza odbywa się co dwa lata, w poprzednich edycjach jeleniogórska młodzież miała okazję reprezentować miasto i kraj we Włoszech, Portugalii i Turcji.

Aktualne informacje na temat imprezy w Estonii dostępne są na stronie: www.facebook.com/ISFWSCorienteering

Twoja reakcja na artykuł?

12
92%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
8%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
780
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group