Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 7937
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Zepsuty wyciąg na Szrenicę

Poniedziałek, 21 lutego 2005, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 22 stycznia 2006, 22:10
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Zła informacja dla narciarzy: Wyciąg na Szrenice nieczynny z powodu awarii

Dziś górna sekcja kolejki na Szrenicę będzie nadal nieczynna. Jeśli uda się dowieźć części z Austrii i naprawić ciągnące linę koło przewojowe, wyciąg może ruszy jutro.
- W miniony weekend prześladował nas pech. Zdarzyły się dwie poważne awarie - mówi Jan Dębkowski, dyrektor do spraw technicznych w spółce Sudety Lift, która jest gospodarzem Ski Areny Szrenica.
Zaczęło się w sobotę: zepsuł się system elektroniczny w szafie sterującej dolną sekcją kolei linowej. Urządzenie wyłączono około godziny 12.30.
- Na szczęście nie było potrzeby ewakuacji. Udało nam dowieźć narciarzy znajdujących się na krzesełkach do stacji pośredniej - tłumaczy dyrektor Dębkowski.
Kolejki jednak nie udało się już uruchomić tego dnia. W niedzielę zdarzyła się druga awaria. Około godziny 11.50 trzeba było wyłączyć górną sekcję kolei linowej. Najprawdopodobniej zepsuło się łożysko w kole przewojowym, na którym naciągnięta jest lina.
- Łożysko zaczęło skrzypieć. Nie mogliśmy ryzykować bezpieczeństwa turystów i wyłączyliśmy wyciąg- wyjaśnia Jan Dębkowski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group