Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 2240
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żegnaj szkoło na dwa miesiące – VIDEO

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 25 czerwca 2010, 11:48
Aktualizacja: Niedziela, 27 czerwca 2010, 7:41
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Ponad tysiąc uczniów Szkoły Podstawowej nr 11 w Jeleniej Górze – oraz ich koleżanki i koledzy z pozostałych placówek oświaty – przywitało dziś wakacje. Szóstoklasiści odebrali ostatnie świadectwa podstawówki wczoraj. Wszyscy do 1 września mogą zapomnieć o stresach, klasówkach i odpytywaniach.

W największej podstawówce w mieście uroczystość zakończenia roku szkolnego odbyła się na raty. Już wczoraj ostatni raz do szkoły w roli uczniów przyszli szóstoklasiści. Dziś – dziewczęta i chłopcy z pozostałych oddziałów. Ceremonie trwały w „jedenastce” od samego rana. Z klasami, kolegami i nauczycielami żegnali się kolejno: pierwszo i drugoklasiści, uczniowie klas trzecich, czwartych i piątych.

Szczególny wymiar miało zakończenie dla trzecioklasistów. – Wchodzicie w nowy etap kształcenia. Nie będzie już jednej pani od wszystkich przedmiotów. Poznacie kolejne szczeble szkolnych wtajemniczeń. Skończą się oceny opisowe, zaczną normalne – mówił do dziesięciolatków Eugeniusz Sroka, dyrektor SP nr 11. Dodał też, że szkoła kończy ten rok ze znaczącymi sukcesami. Bardzo dobry wynik w testach osiągnęli szóstoklasiści plasując się w czołówce. E. Sroka przypomniał także zwycięstwo drużyny „jedenastki” w Dolnośląskich Meczach Matematycznych. Wspomniał również o remoncie szkolnego budynku, który od kilku miesięcy lśni nową elewacją.

Ile razy E. Sroka uścisnął dziś dłonie nagradzanych uczniów? Trudno zliczyć. Stół uginał się od nagród i dyplomów. Dyrektor „jedenastki” pogratulował swoim podopiecznym postępów w nauce. Dodał także otuchy dzieciom, które nie otrzymały nagrody. – Można być bardzo dobrym człowiekiem i nie widzieć nagród. Wcale to o was źle nie świadczy – podkreślił. Stwierdził też, że – na podstawie testów kompetencji – trzecioklasiści wchodzą dobrze przygotowani do dalszych etapów kształcenia.

Najlepsi uczniowie dostali Fryderyki. To specjalna szkolna nagroda, stopniowana w zależności od wieku nagradzanych i osiągnięć w nauce. Ci, którzy dostaną najlepsze świadectwa w późniejszych latach, otrzymają Platynowego Fryderyka. Okolicznościowe dyplomy trafiły też do rąk dzieci, które z sukcesem reprezentowały szkołę podczas różnych konkursów miejskich. Rozstrzygnięto też plebiscyt na najlepszego kolegę i koleżankę. Podziękowania i dyplomy trafiły też do rodziców, którzy pomagali w trakcie roku szkolnego.

Na koniec przewodniczący klas trzecich przekazali Eugeniuszowi Sroce akty mianowania na pierwszoklasistów. Trzy lata minęły jak z bicza strzelił. – Nie zabrakło więc łez wzruszeń, bo dla nauczycieli nauczania zintegrowanego nadszedł moment rozstania z uczniami, z którymi pracowali od 2007 roku. Jeszcze tylko rozdanie świadectw w klasach, kwiaty w podziękowaniu dla pani i... dwumiesięczna laba (plus tydzień).
- Wesołych wakacji! I żeby były dla was bezpieczne – życzył wszystkim uczniom E. Sroka. Do tych życzeń się dołączamy.

Obejrzyj video:

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~pracownik 25-06-2010 22:51
mamy najwspanialszego dyrektora na swiecie!!!boze ,mniej nas w opiece jak go zabraknie...wielki szacunek!
~ 26-06-2010 0:39
~NARESZCIE ! .. zasłużone* fajne wagary ! ~Słoneczych dni i .. *psot 1000 ! ~Podwórko będzie z ...Wami cudownie radosne !
~WIKING 26-06-2010 2:33
Byłem dzisiaj na rozdaniu dyplomów i pochwał u Córeczki bardzo się ciesze ze są takie motywujące zakończenia które będą wieńczyć następne zakończenia i dawać powera ucznią do następnych osiągnięć w kolejnych latach.
~anonim 26-06-2010 21:23
yyy.. nie tylko Srebne Fryderyki -.- również złote i brązowe .
rymcycymcy 26-06-2010 23:41
Halo, halo ...Panie Dyrektorze z Jedynastki ! ...poprosimy na przyszły rok nowy tekst przemówienia zakończeniowego ...bo ten ma już brodę do ziemi ! ;)
~nie zgadzam 27-06-2010 11:58
Będą gorsze wyniki,będzie inny tekst.A o bezpieczeństwie nigdy nie za dużo
teessi 4-07-2010 12:46
WIKING, co to znaczy "ucznią"? Jaki to przypadek?;-)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group