Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 7592
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zdzisław Wąs – „Bramkarka jest jak wino, im starsza tym lepsza”

Poniedziałek, 26 stycznia 2009, 2:23
Aktualizacja: 13:02
Autor: Mateusz Banaszak
Jelenia Góra: Zdzisław Wąs – „Bramkarka jest jak wino, im starsza tym lepsza”
Fot. archiwum
Jeleniogórzanki w sobotę wygrały na własnym parkiecie z czwartą drużyną tabeli – KU AZS Politechniką Koszalińską 38:37, w kolejnej odsłonie rozgrywek ekstraklasy żeńskiej piłki ręcznej. Było to spotkanie na miarę oczekiwań – takie na, które długo czekali spragnieni jeleniogórscy kibice

MB: Zwycięstwo z takim przeciwnikiem jak Politechnika Koszalińska cieszy, jednak można było wygrać w bardziej bezpieczny sposób, bo jeleniogórzanki prezentowały się o wiele lepiej od koszalińskiego zespołu. Dlaczego zwycięstwo, dopiero w ostatnich sekundach musiała zapewnić Marta Gęga?

Zdzisław Wąs: Zagraliśmy naprawdę świetny mecz i jestem bardzo zadowolony ze zwycięstwa moich dziewczyn. W końcu młodość wygrała z doświadczoną drużyną , utarliśmy nosa jednej z lepszych drużyn w ekstraklasie. Czy można było wygrać wyżej? Owszem, gdyby moje bramkarki broniły na poziomie 30% tak, jak to było w poprzednich spotkaniach. To są młode bramkarki , to ich pierwszy sezon w rozgrywkach tak wysokiej rangi i dopiero nabierają doświadczenia, więc nie należy mieć do nich pretensji, choć w tym meczu mogły spisać się trochę lepiej. Bramkarka jest jak „wino” im starsza tym lepsza, myślę że z czasem będzie coraz lepiej i to nie tylko w bramce.

MB: Jak pan zdementuje komentarz jednego z kibiców, który mówi o tym, że jeleniogórzanki mają szansę na zwycięstwo, tylko jeśli na ławce trenerskiej nie ma Katarzyny Jeż . W tym meczu nie było K.Jeż, a pan wygrał z drużyną - czy to coś oznacza?

Zdzisław Wąs: „Złego słowa o Kasi nie mogę powiedzieć. To złota dziewczyna, która naprawdę zna się na piłce ręcznej. Powiem tak, niebawem czeka mnie koniec kariery, a Kasia jest jedyną osobą która może po mnie przejąć pałeczkę trenerską, bo jest to najwłaściwsza osoba na właściwe stanowisko. Być może nie jest to jeszcze czas Kasi, ale myślę że takie przygotowanie do głównej roli wiele ją nauczyło i za jakiś czas wszystko to zaprocentuje z podwójną siłą”

MBCo dalej z drużyną w tym sezonie?

Zdzisław Wąs:Teraz najważniejszy cel to play - offy. Do końca tylko kilka kolejek , a dziewczyny grają z meczu na mecz co raz lepsze spotkania ( przykład Moniki Odrowskiej, która w dwóch meczu rzuciła 14 bramek) i jeśli tą formę podtrzymamy mamy szansę na piąte miejsce w kraju - jest to jak najbardziej realne i zrobimy wszystko żeby tak się stało.

MB: Jak będzie wyglądać dalsza przyszłość rozwijającej się drużyny piłki ręcznej? Nasze pozostałe jeleniogórskie ekipy mają spore problemy przede wszystkim kadrowe. Jak jest w Carlosie?

Zdzisław Wąs: Generalnie trzeba coś zrobić, aby zapobiec takim sytuacjom jaka ma miejsce w Sudetach i Finepharmie, czyli zapobiec ucieczkom zawodniczek do innych klubów. Wiem, że moje dziewczyny będą chciały zmienić barwy klubowe dostając propozycję od bogatszych, większych klubów. Zachęcam je do zostania, lecz bez pomocy odpowiednich władz sytuacja może wyglądać jak w pozostałych klubach. To młoda bardzo perspektywiczna drużyna, której trzeba zapewnić odpowiednia warunki . Moje dziewczyny nie grają dla góry pieniędzy, ale dla kibiców – którzy niemal na każdym meczu zapełniają halę na Złotniczej. Zróbmy wszystko, aby to co budujemy od lat nie rozpadło się w mgnieniu oka

MB: Założył się pan z drużyną przed meczem, że jeśli Carlos wygra z Koszalinem, to zgoli pan wąsy. Jeleniogórzanki wygrały, dotrzymał pan umowy?

Zdzisław Wąs: Nie do końca (śmiech) Dziewczyny chyba same przed meczem nie wierzyły, że mogą sprawić miłą niespodziankę i nie miały ze sobą nawet maszynki do golenia. Dziewczyny poratowały jedynie nożyczki, którymi Marta Gęga przycięła mi delikatnie górną część wąsów. Na tym mam nadzieję się skończy.

- Dziękuje za rozmowę

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group