Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 6530
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zdunowskie oblicze ceramiki – finisaż

Sobota, 26 kwietnia 2014, 8:10
Aktualizacja: Niedziela, 27 kwietnia 2014, 7:22
Autor: Mestra
Jelenia Góra: Zdunowskie oblicze ceramiki – finisaż
Fot. Mestra
W minioną środę (24.04) w galerii Miejskiego Domu Kultury „Muflon” odbył się uroczysty finisaż wystawy zbiorowej „Zdunowskie oblicza ceramiki”.

Wystawa jest efektem V Międzynarodowego Pleneru Ceramicznego i Festiwalu – „Pogranicze Kultur”, który co roku odbywa się w Zdunach, a zapoczątkowany został I Ogólnopolskim Plenerem Ceramicznym w 2008 roku. Zgodnie z założeniami organizatorów, plener wspólnie z artystami i organizatorami kultywuje oraz rozwija tradycje zanikającego zawodu ceramika. Na wystawie w Galerii „Muflon” znajdują się prace autorów (uczestników wspomnianego pleneru): Włodzimierza Ćwira, Teresy Janickiej, Martine Acquaviva, Krzysztofa Rozpondka, Benoit Viet’a, Agnieszki Marciniak-Kucharskiej i Damien Granelle.

Wyjątkowy finisaż przyciągnął do Miejskiego Domu Kultury „Muflon” nie tylko stałych sympatyków i miłośników sztuki, ale również sporą grupę Francuzów, którzy gościli w pobliskich Michałowicach. Ciepłe słowa z zapewnieniem o kontynuacji współpracy i wzajemnej sympatii padły podczas przywitania z ust dyrektor MDK „Muflon” Aleksandry Jarocińskiej, komisarza pleneru ceramicznego Włodzimierza Ćwira oraz reprezentantki francuskich artystów – Martine Acquaviva. Po oficjalnym rozpoczęciu goście mogli obejrzeć film z przebiegu pleneru w Zdunach i podziwiać efekty prac jego uczestników.

Wystawa dofinansowana z budżetu Miasta Jelenia Góra czynna jest jeszcze do 5. maja, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-20.00. Wstęp bezpłatny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group