Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 2079
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zdrowa służba zdrowia

Wiadomości: Polska
Wtorek, 29 kwietnia 2014, 13:16
Aktualizacja: 15:04
Autor: MT
Fot. admin
Tzw. państwowa służba zdrowia nie jest ani bezpłatna, ani nie zapewnia potrzebnej opieki medycznej. Mimo że zazwyczaj prywatne jest lepsze niż państwowe, to często boimy się zastąpienia państwowej służby zdrowia prywatną opieką medyczną z obawy przed tym, że nie będzie nas na nią stać.

To trochę błędne koło - skoro stać nas na kulawą, nieudolną i DROGĄ państwową służbę zdrowia, to tym bardziej powinno nas być stać na znacznie efektywniejszą i lepszą prywatną opiekę zdrowotną. Zwłaszcza jeśli państwo zagwarantuje nam uczciwe finansowanie takiej opieki, solidarnie przez całe społeczeństwo.
Stereotyp jest taki, że alternatywą dla państwowej służby zdrowia jest prywatna opieka medyczna. A może czas przestać myśleć stereotypowo i pomyśleć rozsądnie sercem zamiast portfelem? Konrad Daniel.

Miej świadomość – Marek Tkacz, wydawca Jelonki.com.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~kibic 30-04-2014 20:26
drogi panie prelegencie !!!!! w prywatnej służbie zdrowie - należy usunąć wyraz służba -określenie będzie bliższe prawdzie. Istotą działań każdego prywatnego inwestora jest zysk -saldo dodatnie. Nie jest prawdą to że efektywność działań inwestora prywatnego jest bardziej skuteczna niż państwowego.
~#### 1-05-2014 8:11
Proszę o reportaż "jeden dzień z poczekalni do przychodni w szpitalu"
~Ferdek 1-05-2014 11:05
Przychodnie zdrowia to liczniki paciętów dla Urzędu Statystycznego. Lekarz w przychodni to Urzędnik bez wypsażenia medycznego ale za to z komputerem dla Pracodawcy (Ministra i POrobocie. Zaliczyłem tyle podejŚĆ u tych Doktorków-Sekretarzy na Sprzymierzonych w Cieplicach że wystarczy mi to na lat 67bis. W związku z zaistniałą sytuacja proponuję rozwiązanie Umowy z Przyechodnią Ministerialną PO. Ani grosza za liczenie, Liczę na siebie† Rozwiązując UmowĘ z Przychodnią kończysz Patologię Arłukowicza ?®

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group