Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 7081
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Zdrowa akcja

Poniedziałek, 27 czerwca 2005, 0:00
Aktualizacja: Środa, 18 stycznia 2006, 9:02
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Przedsiębiorca dał autobus, lekarze poświęcili swój wolny czas i zbadali 28 wiejskich dzieci.

Badania przeprowadziło trzech ordynatorów z legnickiego szpitala, w tym Teresa Dorocinkowska-Pilch, szefowa chirurgii dziecięcej.
Paulina Rzepa, jedenastolatka z Lasowic, nigdy wcześniej nie miała badanej krwi. – Strasznie boję się igły – krzywi się dziewczynka. – Ale teraz pani doktor dała mi znieczulenie i nic nie bolało.

Dzieci przyjechały na badania ze wsi Lasowice, Ruja Strzałkowice, Ruja. Chodzą do Szkoły Podstawowej w Polance. Wyjazd zorganizował Mariusz Sławski, szef Stowarzyszenia Okno na Świat, założonego przez rodziców i nauczycieli ze szkoły w Polance. – Załatwiłem niedawno choremu dziecku miejsce w legnickim szpitalu – opowiada Sławski. – Wówczas lekarka Iza Lipińska zaproponowała, żebym zorganizował przyjazd na badania dzieciom z gminy. Moja firma dała pieniądze na autobus i przyjechaliśmy.

Dyrektor szpitala Mirosław Gibek szybko podchwycił pomysł. – Takie inicjatywy należą do rzadkości i trzeba szanować takich ludzi, jak pan Mariusz. Przebadanie dzieci nic nas nie kosztuje, a lekarze zgodzili się chętnie. Myślę, że takie akcje będziemy powtarzać.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group