Sobota, 25 marca
Imieniny: Marii, Marioli
Czytających: 8856
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zdrojowy na MFTU? Tak, w Krakowie

Wtorek, 5 lipca 2016, 8:47
Aktualizacja: 12:47
Autor: Robert Czepielewski
Jelenia Góra: Zdrojowy na MFTU? Tak, w Krakowie
Fot. Robert Czepielewski
Już w najbliższy czwartek (7.07) Zdrojowy Teatr Animacji wyjeżdża do Krakowa, gdzie weźmie udział w Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Ulicznych 29 Ulica. W piątek (8.07) na Placu Szczepańskim Teatr Animacji wystąpi z widowiskiem plenerowym dla najmłodszych widzów „Tymoteusz Majsterklepka” Jana Wilkowskiego.

Jak powiedział dyrektor ZTA, Bogdan Nauka widowisko to jest hitem ostatnich dwóch sezonów. Niedawno było prezentowane na Międzynarodowym Festiwalu Działań Ulicznych La Strada w Kaliszu.

Krakowski festiwal to jeden z największych jeśli nie największy festiwal teatrów ulicznych w Polsce,
jak głosi komunikat organizatorów. Wydarzenie zostanie zdominowane przez polskie zespoły, a autorzy podejmą próbę zdiagnozowania polskiej teatralnej sztuki scenicznej.

- Udział w tym festiwalu jest bardzo cenny. Po pierwsze dlatego, że możemy zaprezentować się na dużej imprezie, a po drugie - w sobotę 9 lipca odbędzie się panel dyskusyjny dotyczący sztuki ulicy. Tego typu festiwale są też miejscem spotkań organizatorów innych festiwali i nie wykluczone, że spotkania z nimi zaowocują dalszymi wyjazdami. Trzecią, nie mniej istotną sprawą jest wyjazd do naszego dobrego znajomego Jerzego Zonia, wieloletniego dyrektora Teatru Norwida i dyrektora Festiwalu Teatrów Ulicznych w Jeleniej Górze, który zapraszając nas stara się w ten sposób promować Jelenią Górę – mówi dyrektor ZTA Bogdan Nauka.

Zdrojowy Teatr Animacji to renoma sama w sobie i w świecie sztuki ulicznej znany jest w całej Europie. Jak podkreśla Bogdan Nauka: Zawsze staramy się mieć spektakle dotyczące tego regionu tak jak „Legendy Zamku Chojnik”, „Hofmamania” i zawsze staramy się promować miejsce, z którego jesteśmy. Myślę, że to nam się udaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group