Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 8914
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Zdiagnozują problemy społeczne Piechowic

Piątek, 13 października 2017, 7:39
Autor: WAC
Piechowice: Zdiagnozują problemy społeczne Piechowic
Fot. WAC
Do końca listopada powstanie diagnoza problemów społecznych występujących w Piechowicach. Opracowanie wykona wyłoniona z trybie zapytania ofertowego firma z Wrocławia.

W ramach przygotowania diagnozy problemów społecznych badacze przyjrzą się zjawiskom związanym z: wykluczeniem społecznym, uzależnieniami wśród dzieci, młodzieży i dorosłych (alkohol, narkotyki, dopalacze), przemocą domową, cyberprzemocą, przemocą rówieśniczą, nikotynizmem, uzależnieniem od komputera, hazardu; bezrobociem i starzeniem się społeczeństwa. Ocenią także sytuację zdrowotną piechowiczan.

Badaniem zostanie objętych nie mniej, niż 120 mieszkańców, nie mniej niż 300 uczniów oraz 25 punktów sprzedaży alkoholu. - Ostatnio tego typu analiza w naszym mieście była wykonywana cztery lata temu – mówi burmistrz Piechowic Witold Rudolf.

Dokument powstaje na potrzeby Miejskiego Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych lecz nie tylko. Celem badania jest wychwycenie pojawiających się w mieście najistotniejszych problemów społecznych i ocena ich skali.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
791
Tak
27%
Nie
65%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group