Piątek, 30 lipca
Imieniny: Julity, Piotra
Czytających: 6268
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Zdiagnozują problemy społeczne Piechowic

Piątek, 13 października 2017, 7:39
Autor: WAC
Piechowice: Zdiagnozują problemy społeczne Piechowic
Fot. WAC
Do końca listopada powstanie diagnoza problemów społecznych występujących w Piechowicach. Opracowanie wykona wyłoniona z trybie zapytania ofertowego firma z Wrocławia.

W ramach przygotowania diagnozy problemów społecznych badacze przyjrzą się zjawiskom związanym z: wykluczeniem społecznym, uzależnieniami wśród dzieci, młodzieży i dorosłych (alkohol, narkotyki, dopalacze), przemocą domową, cyberprzemocą, przemocą rówieśniczą, nikotynizmem, uzależnieniem od komputera, hazardu; bezrobociem i starzeniem się społeczeństwa. Ocenią także sytuację zdrowotną piechowiczan.

Badaniem zostanie objętych nie mniej, niż 120 mieszkańców, nie mniej niż 300 uczniów oraz 25 punktów sprzedaży alkoholu. - Ostatnio tego typu analiza w naszym mieście była wykonywana cztery lata temu – mówi burmistrz Piechowic Witold Rudolf.

Dokument powstaje na potrzeby Miejskiego Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych lecz nie tylko. Celem badania jest wychwycenie pojawiających się w mieście najistotniejszych problemów społecznych i ocena ich skali.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group