Poniedziałek, 26 lutego
Imieniny: Aleksandra, Mirosława
Czytających: 7801
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Zderzenie na krajowej trójce

Czwartek, 22 lipca 2010, 15:23
Aktualizacja: Piątek, 23 lipca 2010, 8:04
Autor: Angela
REGION: Zderzenie na krajowej trójce
Fot. Angela
Cztery osoby, w tym jedna w bardzo ciężkim stanie, trafiły do szpitala po zderzeniu się samochodów (ford puma i skoda) na krajowej trójce nieopodal hotelu Las. Najprawdopodobniej kierowca pumy nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze (śliska nawierzchnia). Stracił panowanie nad kierownicą i zjechał na przeciwległy pas uderzając w skodę.

Do zdarzenia doszło dzisiaj po godzinie piętnastej. Kierowca pumy ze Szklarskiej Poręby jechał z pasażerką w stronę Jeleniej Góry, na łuku drogi wypadł drogi, zjechał na lewą stronę jezdni i uderzył w jadącą z naprzeciwka skodę, w której było małżeństwo z dzieckiem z Pucka. W wyciągnięciu pasażerki z pumy pomagali strażacy z jeleniej Góry, którzy musieli wyciąć część karoserii auta.

– W wyniku zderzenia się pojazdów w bardzo poważnym stanie do szpitala została zabrana nieprzytomna pasażerka pumy. Z mniej poważnymi obrażeniami ciała do szpitala odwieziono też sprawcę oraz żonę i syna kierującego skodą. Przyczyną wypadku było najprawdopodobniej niedostosowanie prędkości jazdy do warunków na drodze – mówi sier. sztab. Lucjan Leśko z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Kierowcy pojazdów byli trzeźwi. Policja kolejny raz przypomina, że krajowa trójka szczególnie na odcinku z Jeleniej Góry do Szklarskiej Poręby jest bardzo niebezpieczna. Jest kręta i nawet przy małych opadach deszczu staje się bardzo śliska. Funkcjonariusze apelują więc do kierowców, by zachować w tym miejscu szczególną ostrożność i rozwagę.

- Jest to miejsce bardzo nieszczęśliwe, bardzo często nawet przy małych opadach deszczu dochodzi tu do wypadków i kolizji. Bądźmy więc czujni i rozważni – mówi sier. sztab. Lucjan Leśko.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (73)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Na kogo oddasz głos w wyborach samorządowych 7 kwietnia do rady miasta/gminy/powiatu/sejmiku?

Oddanych
głosów
1763
Bezpartyjnych Samorządowców (partia)
7%
Konfederacje
10%
Lewice
8%
PiS
24%
PO
35%
Trzecią drogę
8%
Innych
8%
 
Głos ulicy
Zjadłem 6 pączków z nadzieniem owocowym
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
Pierwsze zdjęcie zrobiłem poczciwą Smieną
 
Karkonosze
Sztuczne płuca po wycieczce na Śnieżkę
 
Aktualności
Licytowali w KANS
 
Aktualności
Dziury na Zabobrzu – artyści przewracają się w grobach
 
Piłka nożna
Awans Karkonoszy i piękny, okrągły jubileusz!
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group