Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Sobota, 19 lipca
Imieniny: Marcina, Wincentego
Czytających: 8015
Zalogowanych: 60
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zderzenie na Grunwaldzkiej. Utrudnienia w ruchu

Piątek, 15 czerwca 2012, 12:16
Aktualizacja: Sobota, 16 czerwca 2012, 7:28
Autor: Agrafka
Jelenia Góra: Zderzenie na Grunwaldzkiej. Utrudnienia w ruchu
Fot. Agrafka
Kierowca BMW ok. godz. 11.00 nieprawidłowo zmieniał pas ruchu na ul. Grunwaldzkiej, uderzył w mazdę, która przewróciła się na bok i sunęła po drogowej wysepce między Castoramą a Tesco. Kierowcę mazdy przewieziono do szpitala, był przytomny.

- 53-letni jeleniogórzanin, kierujący BMW, jadąc z kierunku Al. Jana Pawła nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu kierowcy mazdy, który jechał w tę samą stronę. W wyniku tego doszło do zderzenia. Kierowca mazdy stracił panowanie nad pojazdem, wjechał na krawężnik, samochód przewrócił się na bok i sunął po nawierzchni – poinformował aspirant Dariusz Czerwonka, z wydziału Ruchu Drogowego KMP w Jeleniej Górze.

Świadkowie udzielali pomocy poszkodowanemu. Kierowcę mazdy przewieziono do szpitala, gdyż uskarżał się na ból szyi i miał skaleczoną rękę. Sprawcy nic się nie stało.

- Przy niewielkiej prędkości, może 15 km na godzinę, stuknęły się dwa auta. Kierowca mazdy miał o tyle pecha, że wpadał na krawężnik, który podbił auto. Samochód obrócił się na bok i przez ok. 20 metrów sunął po wyspie drogowej – powiedział Mariusz Gromek, świadek zdarzenia z Jeleniej Góry.

Z ruchu wyłączony jest lewy pas ul. Grunwaldzkiej od skrzyżowania z Al. Jana Pawła II z kierunku centrum Jeleniej Góry.

Sonda

Czy na ulicy Wolności powinno być więcej np. świateł, aby spowolnić ruch na odcinku do Cieplic?

Oddanych
głosów
811
Tak
31%
Nie, tak jak jest jest dobrze
62%
Nie mam zdania
7%
 
Głos ulicy
Nie "siedzimy" na telefonach
 
Warto wiedzieć
Trump chce ataku na Moskwę
Rozmowy Jelonki
Strzelania będą tylko raz w tygodniu
 
Kilometry
Retro pociągiem przez góry i granicę
 
Aktualności
Jeleniogórska Szprycha 2025
 
Jeleniogórskie ulice
Symbol polskości w centrum Jeleniej Góry – ulica Drzymały
 
Aktualności
Wakacje w pełni, a basen nadal zamknięty
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group