Poniedziałek, 26 lipca
Imieniny: Anny, Grażyny, Mirosławy
Czytających: 7441
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Zderzenie audi i golfa – jedna osoba w szpitalu

Środa, 19 lutego 2014, 13:13
Aktualizacja: Czwartek, 20 lutego 2014, 7:37
Autor: Angela
Region: Zderzenie audi i golfa – jedna osoba w szpitalu
Fot. Angela
W ciężkim stanie trafiła do szpitala 23–letnia mieszkanka okolic Wrocławia, która jadąc volkswagenem golfem w kierunku Szklarskiej Poręby zderzyła się z audi z Jeleniej Góry. Kobieta była zakleszczona w aucie. Sprzętem hydraulicznym uwalniali ją strażacy z PSP z Jeleniej Góry oraz ochotnicy z Piechowic. Do wypadku doszło dzisiaj (19.02) przed godz. 11.00 na krajowej trójce, na trasie Piechowice – Wojcieszyce.

Jak mówił asp. Wojciech Tomaszewski z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, do zdarzenia doszło na łuku drogi najprawdopodobniej podczas wyprzedzania przez jedno z aut, biorących udział w wypadku.

- Obecnie sprawdzamy szczegóły i okoliczności zdarzenia – mówił asp. Wojciech Tomaszewski – i jest jeszcze za wcześnie, by mówić o winnym.

W działaniach udział wzięło 9 strażaków z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 1 Państwowej Straży Pożarnej z Jeleniej Góry oraz sześciu strażaków ochotników z Piechowic.

- Działania strażaków uczestniczących w akcji polegały na: zabezpieczeniu terenu akcji, stabilizacji samochodu, odłączeniu akumulatorów w obu pojazdach i ewakuacji z użyciem ratowniczych narzędzi hydraulicznych osoby poszkodowanej z samochodu vw oraz przekazaniu jej zespołowi pogotowia ratunkowego - mówi st. kpt. Andrzej Ciosk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.

Naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Piechowicach Dariusz Uzorko relacjonował natomiast, że kobieta, którą wyciągnięto z golfa była na wpół przytomna i mocno poturbowana.

- Na szczęście nie miała pasażera, bo jak widać jej samochód z prawej strony jest mocno zmasakrowany – dodał Dariusz Uzorko.

43-letniemu kierowcy audi nic poważnego się nie stało. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (58) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group