Czwartek, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 6559
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zdawali na „technika”. Po egzaminie zawodowym w ZSE

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 13 czerwca 2011, 16:17
Aktualizacja: 19:42
Autor: Petr
Fot. Petr
Egzamin zawodowy to obok matury drugi z wielkich sprawdzianów, który muszą „przejść” uczniowie ostatnich klas techników i liceów profilowanych. Dzisiaj, przystąpili do niego m.in. abiturienci z Zespołu Szkół Elektronicznych w Jeleniej Górze. Jak im poszło?

Sądząc po minach, chyba całkiem nieźle. Choć siedemdziesiąt pytań, na które musieli udzielić poprawnej odpowiedzi w ramach dzisiejszej części teoretycznej – zarówno „elektroników”, jak i uczniów innych szkół średnich o profilu zawodowym czeka jeszcze część praktyczna, do najłatwiejszych nie należały. Prócz wiedzy z zakresu zdobytych kompetencji, od abiturientów wymagano również znajomości zagadnień związanych z pomocą przedmedyczną, kodeksem i prawem pracy, zasadami panującymi na rynku zatrudnienia itp. Słowem musieli się oni sporo nagłowić, aby wyjść zwycięsko z postawionego przed nimi zadania na drodze po upragniony tytuł „technika”.

Egzamin teoretyczny w „Elektroniku” trwał dwie godziny. Za poprawnie udzieloną odpowiedź na każde z siedemdziesięciu pytań można było otrzymać po jednym punkcie. Co zaś się tyczy zdania egzaminu, pozytywny wynik gwarantuje uzbieranie co najmniej 31 punktów. Pytania z elektroniki i informatyki, które znalazły się w arkuszach testowych dotyczyły m.in. budowy i symboli graficznych konkretnych urządzeń, algorytmów i języków programowania, nośników komputerowych czy środków ochrony niezbędnych przy pracach instalatorskich.

– Pod względem pytań, egzamin był bardzo zróżnicowany. Jednym odpowiadały te, a innym inne. Część z nich dotyczyła rzeczy, o których nie tylko się uczyliśmy, lecz z którymi mamy do czynienia na co dzień, więc udzielić na nie odpowiedzi nie było trudno. Problemu natomiast nastręczyły te, które dotyczyły nieznanych nam urządzeń lub tych, których obecnie raczej nie stosuje się w praktyce. Myślę jednak, że jakoś tam sobie poradziliśmy – podsumował Marek Chojnacki, jeden z egzaminowanych w „Elektroniku”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~Lolzinho 13-06-2011 16:34
Banał bez nauki pyknie.
~z technikum 13-06-2011 17:45
Tak- banał, to chyba żart. Te egzaminy są trudne.
~absolwent 13-06-2011 18:49
tak sie bawi tak sie bawi ZSE : D
~rudy 13-06-2011 20:24
a rudy s...e ;) taaaaaa. zse.. ;) i jeszcze dwa lata koszmaru ;)
___x 14-06-2011 0:28
do rudy: dla kogo koszmar to koszmar, ja tą szkołę mile wspominam
~Lolzinho 14-06-2011 8:30
Trzeba być totalnym nieukiem albo być ostro nierozgarniętym, żeby z test ABCD nie uzyskać dobrego wyniku. Tym bardziej, że pytania były co najmniej tendencyjne.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group