Czwartek, 24 czerwca
Imieniny: Jana, Danuty
Czytających: 7051
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zbrodnia i zemsta w Teatrze Jeleniogórskim

Wtorek, 12 lutego 2008, 10:17
Aktualizacja: 14:49
Autor: ROB
JELENIA GÓRA: Zbrodnia i zemsta w Teatrze Jeleniogórskim
Fot. TEJO
W piątek, 15 lutego, gratka dla teatromanów: nowa premiera na scenie dramatycznej TJ. – To znakomita lekcja antyku dla młodzieży – zapowiadają twórcy premierowego przedstawienia.

Chodzi o „Elektrę” wg Eurypidesa. Reżyserem spektaklu jest dobrze znana już jeleniogórskiej publiczności Natalia Korczakowska. Jej poprzednia produkcja „Śnierć Człowieka-Wiewiórki” otrzymała 2. miejsce w plebiscycie publiczności na najlepszy spektakl. Głosowano podczas ubiegłorocznych spotkań teatralnych.

O czym jest „Elektra”? – Nad rodem Tantalidów ciąży boskie fatum. Klitajmestra już zabiła Agamemnona. Żyje teraz z nowym mężem, Ajgistosem. Elektra i Orestes, dzieci Agamemnona, chcą pomścić śmierć ojca – czytamy w oficjalnej zapowiedzi sztuki. – Czy ich wyborami sterują bogowie? Los? I – czym tak naprawdę są los i bogowie?

Natalia Korczakowska podjęła temat zbrodni i zemsty w opracowaniu Eurypidesa. Wykorzystała przy tym teksty słynnego francuskiego filozofa Michela Foucault. To spektakl o władzy, sterującej nami z ukrycia.

Premiera „Elektry” odbędzie się w najbliższy piątek (15 lutego) o godz. 19 na Dużej Scenie Teatru Jeleniogórskiego. Bilety w cenach: 18 i 27 złotych.
Kolejne spektakle odbędą się 21 lutego (premiera studencka) oraz 23 lutego, o godz. 19. Zapraszamy.

„Elektra” to piąta premiera z 10 zapowiedzianych w tym sezonie. Kolejną będzie spektakl „Czule do bólu” Martina Crimpa w reżyserii Remigiusza Brzyka. Zaplanowano ją na 8 marca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group