Wtorek, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 8447
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zbratanie z Niemcami

Niedziela, 2 września 2007, 0:00
Autor: AGA
Jelenia Góra: Zbratanie z Niemcami
Fot. Agnieszka Gierus
50-osobowa delegacja z zaprzyjaźnionego miasta Erftstadt w Jeleniej Górze.

Niemcy pozostaną u nas do 5 września. Już tradycyjnie odwiedzają Jelenią Górę na początku tego miesiąca, aby spotkać się z przyjaciółmi z bliźniaczego jeleniogórskiego Stowarzyszenia Wspierania Przyjaźni i Współpracy Jelenia Góra – Erftstadt.

W piątek spotkali się w Ratuszu z Markiem Obrębalskim. W prezencie otrzymali wejściówki na inauguracyjny koncert Silesia Sonans. Prezydent oraz przewodniczący stowarzyszenia, Peter Brach, zgodnie stwierdzili, że najważniejsza jest współpraca ponad podziałami politycznymi i bez względu na to, co dzieje się w kraju. – Przyjaciele po prostu odwiedzają przyjaciół – powiedział podczas spotkania Peter Brach.

Współpraca między miastami zawiązała się już 17 lat temu i dotyczy takich dziedzin jak kultura, sztuka, szkolnictwo, turystyka, gospodarka komunalna oraz ochrona środowiska.

– Chcemy utrzymywać to, co jest w tej chwili. Ważnym elementem jest rozszerzenie współpracy o młodzież, chociażby ze względu na fakt, że średnia wieku po stronie Niemiec jest wysoka – mówi Peter Brach.

Działalność polega teraz głównie na spotkaniach między ludźmi, którzy znają się i przyjaźnią od lat oraz wspólnym organizowaniu wystaw. – Najważniejszym zadaniem jest pokazanie Polski, Jeleniej Góry oraz przełamywanie stereotypów i uprzedzeń – wyjaśnia Agnieszka Kossowska, prezes Stowarzyszenia po stronie polskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group