• Piątek, 13 grudnia 2019
  • Godz. 4:01
  • Imieniny: Łucji, Otylii
  • Czytających: 2469
  • Zalogowanych: 4
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Zbójnickie tańce i góralskie rytmy. Start poranków muzycznych

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 5 października 2010, 7:50
Aktualizacja: 9:26
Autor: Gabi
Fot. Gabi
Sala koncertowa Filharmonii Dolnośląskiej pękała w szwach podczas niedzielnego, pierwszego w tym sezonie poranka muzycznego dla dzieci. Gośćmi najmłodszych melomanów byli górale z kapeli „Jetelinka” z Beskidu Śląskiego.

Dzieci z dużym zaciekawieniem wysłuchały góralskich rytmów. Kapela nauczyła także najmłodszych nazw używanych przez nich instrumentów. Muzycy pozwolili zagrać na nich młodym słuchaczom, którzy – z tego powodu – nie posiadali się z radości. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się tańce zbójnickie i góralskie, których członkowie zespołu uczyli na scenie.

Maluchy wraz z rodzicami i opiekunami głośno oklaskiwali wykonawców z dalekiego Beskidu Śląskiego i organizatorów po zakończeniu koncertu. Każde dziecko, które przyszło na poranek, otrzymało indeks małego melomana. Będzie miało ono za zadanie wklejać bilet z każdego poranku muzycznego. Na zakończenie spotkań z muzyką wśród osób, które były na wszystkich spotkaniach zostaną rozlosowane cenne nagrody. Główną nagrodą jest weekendowy wyjazd nad morze dla całej rodziny. Dodatkową atrakcją była telewizyjna transmisja na żywo.

Zapraszamy wszystkie dzieci na kolejny emocjonujący poranek, który na pewno będzie obfitował w różne konkursy, już 7 XI na godzinę 10:30.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~ 5-10-2010 9:23
poranka muzycznego” dla dzieci - ten cudzysłów to czego dotyczy?!
paweljo 5-10-2010 12:27
Szczególnie dzieciom przypadło do gustu wyczytywanie długiej listy sponsorów i sposób prowadzenia. Jakoś w tym roku nie do końca przemyślane te poranki. Zespół góralski faktycznie super duże brawa, ale nachalna komercjalizacja imprezy zepsuła cały efekt. Jeszcze durny pomysł z indeksami. Jak przypadkiem dzieciak mi zachoruje i nie będzie raz na poranku to przy losowaniu w lipcu będzie beczał. To na ra
~mgp 5-10-2010 13:23
Zgadzam się w zupełności z paweljo wyjątkowo żenujące widowisko zafundowała nam filharmonia. Dzieci w tym wszystkim były na ostatnim miejscu a komercja na pierwszym. Pani prowadząca sprawiała wrażenie osoby, która nie lubi dzieci- sztywna, poważna odpychająca. Konkursy nieprzemyślane budzące antagonizmy wśród najmłodszych. Nie trzeba było nic wiedzieć wystarczyło się dopchać. Nachalne odczytywanie list sponsorów, mało muzyki. Moja córka było wyjątkowo smutne i nie potrafiła się odnaleźć na tym poranku, zresztą jak wiele innych dzieci. Indeksy to następny głupi pomysł. Filharmonia zamiast miłej zabawy funduje naszym dzieciom wyścig szczurów i komercję. Beznadzieja i duże rozczarowanie
~ 5-10-2010 20:29
Jestem bardzo rozczarowana brakiem muzyki na poranku muzycznym. Za dużo gadania, za mało grania... Co to miało być? Dzieci nudziły się i płakały.. Pani prowadząca sztywna, spięta i nie potrafiąca się uśmiechnąć do dzieciaków... Jeśli za miesiąc będzie podobnie, to więcej takiej frajdy dziecku na pewno nie zafunduję...
~juhas 7-10-2010 16:21
Biedne dzieciaki na spędzie,bo kto chciałby w filharmonii oglądać prawnuki Janosika.Pomysły wogóle w tym mieście są przednie.Filharmonia daje występ pseudogórali.Biblioteka przejęła funkcje domu kultury.Dom kultury przejął funkcje impresaryjne.Knajpy robią wystawy.Galerie robią rauty i spotkania.Chłopi organizują koncerty symfoniczne itp.Świat chyba stanął na główie?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group