Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 7486
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zbliża się Bóbr River Games

Niedziela, 17 sierpnia 2014, 15:44
Aktualizacja: Poniedziałek, 18 sierpnia 2014, 17:34
Autor: MDvR
Jelenia Góra: Zbliża się Bóbr River Games
Fot. archiwum
Już po raz szósty odcinek rzeki Bóbr w Jeleniej Górze zamieni się w arenę zmagań najlepszych kajakarzy górskich i freestyle’u kajakowego. Nie będą to zwykłe zawody sportowe. W ramach tegorocznej edycji Bóbr River Games po wartkim nurcie rzeki Bóbr ścigać się będą zawodnicy różnych dyscyplin kajakowych, którzy staną do walki o zwycięstwo w konkurencjach takich, jak: 8 Ball, Creek Race, Freestyle i The Best Trick Contest.

Poza rywalizacją w poszczególnych konkurencjach, gdzie na uczestników zawodów czekają wygrane pieniężne (pula nagród 6000 zł) i rzeczowe w postaci między innymi wioseł G’power Harpoon każdy z kajakarzy, który weźmie udział w minimum trzech konkurencjach stanie przed szansą zwycięstwa w klasyfikacji generalnej Pucharu Bobru 2014.

W tym roku konkurencja freestyle’u ma rangę Międzynarodowego Pucharu Polski. Całkiem możliwe, że podczas zmagań w Jeleniej Górze będziemy mogli zobaczyć nie tylko najlepszych polskich zawodników, ale też gwiazdy freestyle’u kajakowego z innych krajów.

Otwarty trening oficjalny wszystkich ekip startuje w piątek, 5 września od 9:00 rano i potrwa do późnych godzin wieczornych. W sobotę od godziny 10:00 rozpoczną się zmagania konkurencji w ramach Bóbr River Games, które potrwają do wieczora. W niedzielę około godziny 10:00 startuje rodzinna wyprawa kajakowa, w której udział może wziąć każdy (jest jeszcze kilka wolnych miejsc). Wszyscy razem, zawodnicy, rodziny zawodników i sympatycy kajakarstwa spłyną po malowniczym odcinku rzeki Bóbr z metą w miejscu rozgrywania zmagań BRG, by wziąć udział i kibicować uczestnikom The Best Trick Contest. W tej konkurencji, to nie sędziowie, a publiczność zadecyduje kto wykonał najbardziej widowiskową ewolucję.

Zawody w każdej konkurencji mają charakter otwarty. Zgłoszenia przyjmowane są do 1 września. Wpisowe, procedura zgłoszenia i więcej informacji o samych zawodach można znaleźć pod linkami:

strony internetowe:
http://www.bobrrivergames.blogspot.com/
http://www.czaplickifun.pl/pl/182/bobr-river-games.html

strona na Facebook’u:
https://www.facebook.com/bobrrivergames

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group