Piątek, 31 marca
Imieniny: Balbiny, Beniamina
Czytających: 8983
Zalogowanych: 22
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zbliża się Bike Maraton Jelenia Góra

Niedziela, 4 września 2016, 19:28
Aktualizacja: 19:30
Autor: MDvR
Jelenia Góra: Zbliża się Bike Maraton Jelenia Góra
Fot. użyczone
Imprezy rangi mistrzowskiej wymagają odpowiedniego miejsca, czasu, trasy i oprawy. Bike Maraton w Jeleniej Górze wszystkie te kryteria spełnia. Od lat miasto zaznacza swoją obecność na mapie znaczących kolarskich wydarzeń i trzyma ten wysoki poziom również w tym roku. Wrześniowe Mistrzostwa Polski w maratonie MTB odbędą się właśnie tu.

Mało tego, po raz pierwszy w Polsce będziemy mieć również maraton w prestiżowej kategorii UCI Marathon Series, widniejący w kalendarzu UCI. Zatem najlepsze zawodniczki i zawodnicy walczący o punkty w rankingu UCI powinni zjawić się również w Jeleniej Górze. Start w niedzielę, 11 września o godz. 11:00 z Placu Ratuszowego. Musimy również przypomnieć, że dzień wcześniej Jelenia Góra i Grabek Promotion zapraszają kolejny raz na wielkie święto (znów - już nie tylko polskiego, ale światowego) XC - Trophy Maja Race. Tu również gościć będziemy światową czołówkę, a tłumy kibiców na pewno zjawią się przy trasach Parku Paulinum przynajmniej w jednym celu - aby dopingować srebrną medalistkę IO w Rio de Janeiro Maję Włoszczowską. Ten kolarski weekend w Jeleniej Górze to również szereg innych imprez - wyścigi dla dzieci, Mistrzostwa Polski Szkółek Kolarskich, Parada Rowerów itd.

Międzynarodowa rywalizacja związana z UCI Marathon Series i krajowa w ramach Mistrzostw Polski odbędą się na dystansie GIGA - najdłuższym czekającym nas w Jeleniej Górze. Trasa liczy 87 km, a przewyższenie 2600 m. Niech nikogo nie zmyli start z centrum miasta - gór wokół jest sporo, nie tylko ta jedna w nazwie. Zawodnicy ruszą więc po starcie w stronę lasów, skał i szczytów Rudaw Janowickich, a trasa zapowiada się spektakularnie i widokowo. Na pewno będzie co jechać i na pewno co wspominać. Tradycyjnie na Bike Maratonie będzie można wybrać odpowiedni dla siebie dystans: MINI przejedzie 31 km, a MEGA 57. GIGA, przypomnijmy, 87 km. Znów każdy powinien znaleźć coś dla siebie - i ci walczący o medale MP i ci, którzy chcą po prostu zawody ukończyć.

Wracamy na trasy Bike Maratonu po wakacjach (choć oczywiście Bike Maraton wakacji nie miał) i powoli zbliżamy się do finału. O ile wiosenne starty i edycje na początku sezonu pełne są emocji i radosnej świeżości, a każdy chce sprawdzić się w zawodach po dobrze przepracowanej zimie, o tyle jesień wydaje się już zawsze spokojniejsza, a rozpędzona startowa machina konsekwentnie zbliża się do finałowej edycji. Nic oczywiście nie jest jeszcze przesądzone, walka w klasyfikacji generalnej trwa czasem nawet do ostatnich kilometrów ostatniego maratonu, ale jedno jest pewne - Bike Maraton jesienią to zawody dla najmocniejszych, najbardziej konsekwentnych i wytrwałych kolarzy. Ale przed nimi najpierw Jelenia Gora, potem Ludwikowice Kłodzkie (24.09) i finał w Świeradowie - Zdroju (8.10). Kolarską jesień czas zacząć - najlepiej w doborowej obsadzie i na pięknej jeleniogórskiej trasie.

Bike Maraton Jelenia Góra - UCI MTB Marathon Series i Mistrzostwa Polski. 11.09.2016 r.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pensje prezydentów miast, burmistrzów i wójtów są adekwatne do wykonywanej przez nich pracy?

Oddanych
głosów
332
Tak, to odpowiedzialna praca
16%
Dostają trochę za dużo
22%
Dostają o wiele za dużo
32%
To oburzające ile zarabiają
30%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group