Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 2522
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zbiórka krwi Pamięci Kresów

Poniedziałek, 9 lipca 2018, 8:01
Aktualizacja: Wtorek, 10 lipca 2018, 7:01
Autor: KSE
Jelenia Góra: Zbiórka krwi Pamięci Kresów
Fot. Organizator
Karkonoskie Stowarzyszenie Edukacyjne w Jeleniej Górze w roku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz z okazji 75. rocznicy Krwawej Niedzieli na Wołyniu zainicjuje 11 lipca o godz. 9.00 na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze ogólnopolską akcję Wielkiej Zbiórki Krwi Pamięci Kresów.

Akcja ta, inspirowana wieloma społecznymi zrywami serc Polaków, niosącymi ze sobą piękne idee, bierze sobie za cel kultywowanie pamięci o wielowiekowej tradycji Kresów Południowo-Wschodnich dawnej Rzeczpospolitej oraz wielką zbiórkę krwi, tak potrzebnej każdego dnia, a szczególnie w okresie wakacji.

- Chcemy, aby akcja ta z roku na rok miała coraz większy zasięg. Każdego roku będziemy starali się pobić ubiegłoroczny rekord w zebranych litrach krwi. Krwi, którą dziś dobrowolnie chcemy oddawać pamiętając o tych wszystkich, którzy musieli ją przelać za wolną i niepodległą Polskę - informują organizatorzy.

W tym roku na jeleniogórskim rynku, a w kolejnych latach na rynkach kolejnych miast Polski, corocznie 11 lipca, we współpracy z Narodowym Centrum Krwi i Regionalnymi Centrami Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa pojawią się krwiobusy, w których pod opieką wyspecjalizowanego personelu będzie można bezpiecznie oddać krew.

- Z biegiem czasu będziemy chcieli wydarzeniom tym nadawać coraz większą rangę, organizując koncerty, wystawy, prelekcje o polskiej historii, ale również o polskiej idei pomagania drugiemu człowiekowi poprzez bezinteresowny dar krwi - dodają.
- Mamy nadzieję, że we współpracy z władzami na szczeblu centralnym i samorządowym, organizacjami społecznymi, przedsiębiorstwami i firmami, po prostu – z ludźmi dobrej woli, uda nam się wspólnie zainicjować wydarzenie, które będzie przykładem pięknej pamięci o wielowiekowej tradycji dawnych Kresów Rzeczypospolitej, o Polsce i Polakach – dawniej i dziś - podkreśla Mariusz Gierus, prezes Karkonoskiego Stowarzyszenia Edukacyjnego w w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group