Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Piątek, 2 stycznia
Imieniny: Izydora, Makarego
Czytających: 15786
Zalogowanych: 105
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ścięgny: Zbiórka dla pogorzelców

Sobota, 9 lutego 2019, 6:12
Aktualizacja: Poniedziałek, 11 lutego 2019, 8:37
Autor: WAC
Ścięgny: Zbiórka dla pogorzelców
Fot. użyczone/UG Podgórzyn
Z inicjatywy rady sołeckiej, sołtysa oraz druhów z miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej ruszyła zbiórka pieniędzy na pomoc jednej z rodzin ze Ścięgien, której dom poważnie ucierpiał w pożarze.

W wyniku pożaru, który wybuchł 18 stycznia, spalił się dach oraz poddasze mieszkalne budynku jednorodzinnego, natomiast dolna jego część została zalana wodą. Chociaż w akcji ratunkowej z wielkim zaangażowaniem brało udział osiem jednostek Staży Pożarnej, siedmioosobowa rodzina poniosła olbrzymie straty materialne.

Chcemy jako społeczność naszej wsi pomóc tej rodzinie, gdyż takie nieszczęście mogło spotkać każdego – mówi sołtys Ścięgien Anna Respondek. - Według szacunków, odbudowa domu będzie kosztować około 50 tysięcy złotych. Wprawdzie pogorzelcy dostali zasiłek celowy z Urzędu Gminy, jednak jest to kropla w morzu potrzeb. Dlatego na koncie OSP Ścięgny zostało utworzone specjalna subkonto dla pomocy poszkodowanej rodzinie: 19 1600 1462 1025 2006 4000 0002 z dopiskiem w tytule „Pomoc pogorzelcom ze Ścięgien”.

Dodajmy, że tak, jak w poprzedniej kadencji, tak i obecni radni gminy Podgórzyn co miesiąc przekazują dobrowolną składkę na osoby potrzebujące. W styczniu zdecydowali, aby składkę tę przekazać dla pogorzelców ze Ścięgien.

Twoja reakcja na artykuł?

19
53%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
8%
Nudzi
9
25%
Smuci
0
0%
Złości
5
14%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Co myślisz o wprowadzeniu jednego wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn (62 lata)?

Oddanych
głosów
244
Dobry pomysł
57%
Zły pomysł
43%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Nigdy nie rób i nie spożywaj tych rzeczy
Rozmowy Jelonki
Zwierzęta boją się huku petard 100 razy bardziej niż człowiek
 
112
Straż Parku uratowała wychłodzonego Czecha
 
Czechy
Sensacja przyrodnicza w Sudetach
 
Aktualności
Tak w sylwestrową noc bawiła się Jelenia Góra
 
Aktualności
Sylwester pod chmurką z Łobuzami i Mr. Presidentem
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group