Niedziela, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 5703
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zawody OSP: pokaz umiejętności i sprawności

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 18 sierpnia 2014, 7:35
Aktualizacja: Wtorek, 19 sierpnia 2014, 7:57
Autor: UM
Fot. UM Jelenia Góra
Zarząd Oddziału Powiatowego OSP w Jeleniej Górze przy wsparciu finansowym Miasta zorganizował Otwarte Jeleniogórskie Zawody OSP o Puchar Prezydenta Jeleniej Góry. W zawodach wzięły udział nie tylko OSP z Jeleniej Góry, ale także zaproszone jednostki z powiatu jeleniogórskiego, współpracujące ze sobą w akcjach.

Rywalizowano w sztafecie oraz w sprawdzano sprawność w grze w "piłkę wodną”. To, wbrew pozorom, trudna konkurencja sprawnościowa, bowiem ujawnia precyzję współpracy trzyosobowych zespołów (każda z drużyn składa się z dwóch takich zespołów), które muszą dokładnie operować silnym strumieniem wody.

W ostatecznym rozrachunku wygrała jednostka OSP z Janowic Wielkich, przed jeleniogórzanami z OSP przy ul. Wiejskiej i Jeżowem Sudeckim. Na czwartym miejscu znalazła się jednostka z Czernicy, potem z Sobieszowa i Jagniątkowa. Zawody odbywały się na łąkach nieopodal Wzgórza Krzywoustego, więc nie było problemu z czerpaniem wody, ani też z jej spływem.

W zawodach wzięły udział dziecięce zespoły OSP z jednostek „Wiejska” i „Jagniątków”, wykazując się dużym znawstwem w operowaniu sprzętem. Zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, a najlepsi – wręczone puchary przez prezydenta Jeleniej Góry Marcina Zawiłę.

– Mamy w mieście cztery jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych – powiedział Marcin Zawiła – z których trzy funkcjonują w strukturach miejskich, a jedna jest wewnętrzną jednostką PMPoland S.A. Staramy się wspierać w zakupach niezbędnego sprzętu, łącznie z samochodami specjalistycznymi, każdą z miejskich jednostek w Jagniątkowie, Sobieszowie i przy ul. Wiejskiej, finansujemy też przebudowy remiz i garaży oraz zakupy drobniejszego sprzętu. W całej strukturze porządku i bezpieczeństwa trudno jest przecenić pracę strażaków-ochotników, bo przy każdym działaniu niwelujących skutki kataklizmów, ale też przy wypadkach i katastrofach, zawsze biorą udział ochotnicy w pełnym porozumieniu z zawodowcami z PSP.

Podczas niedawnego spotkania z dowódcami PSP i OSP Marcin Zawiła mówił o możliwościach poszerzenia programu edukacji w szkołach ponadgimnazjalnych, co może być istotne dla naboru kandydatów do uczelni pożarnicznych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~Malkontent 18-08-2014 7:57
Ale Marcin Z. pseudonim Czerwony Sweterek ostatnio się medialny zrobił :)))
~ 18-08-2014 8:53
a gdzie osp rybnica
~ 18-08-2014 10:41
Jak już to był dziecięcy zespół z Czernicy, a nie z Jagniątkowa.
~sarna 18-08-2014 13:12
TYLKO szkoda że mieszkańcy o niczym nie wiedzieli i nie mogli tego obejrzeć no chyba że strażacy wstydzili się swoich umiejętności :)
~fan Czernicy 18-08-2014 13:57
A co to sie stali ze osp Czernica poza pudlem? Noi gdzie slynny PMPoland przecierz to najlepsze jednostki
~do sarna 18-08-2014 15:42
a co tu oglądać,widowisko równie ciekawe co wystawa ręcznych maszyn rolniczych.
~ 18-08-2014 18:23
Przyszedłby rymcycymcy ze swoją sikawką i pokonałby wszystkich.
~i 19-08-2014 8:08
Jak zwykle dowiadujemy się po fakcie o zawodach, imprezach itp. Tak żeby można było się ponudzić z dzieckiem i czasem nie wybrać popatrzeć... Gratulacje dla naszego cichociemnego miasta!
~?n? 26-08-2014 10:20
a od kiedy OSP Jeżów Sudecki należy do miasta Jelenia Góra ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group