Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 8817
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Zawody jeździeckie – nie przegap ich!

Piątek, 17 lipca 2015, 17:36
Aktualizacja: 17:39
Autor: R–O
Region: Zawody jeździeckie – nie przegap ich!
Fot. Archiwum Organizatora
W najbliższy weekend w Stajni Rybnica na terenie firmy Agropol po raz kolejny odbędą się zawody konne w ujeżdżeniu. Impreza odbywa się przy wsparciu Karkonoskiego Klubu Jeździeckiego i Stowarzyszenia Goduszyn. Po raz pierwszy odbędą się Eliminacje do Mistrzostw Polski Młodych Koni.

Ujeżdżenie jest podstawą wyszkolenia koni do różnych innych dyscyplin jeździeckich. To sztuka porozumienia z koniem i harmonii jeźdźca z koniem. Polega na wykonywaniu odpowiednich elementów w trakcie przejazdu na czworoboku. Sprawdza się w ten sposób stopień wyszkolenia konia. Sprowadza się do tego aby uczynić z konia atletę dysponującego dużą siłą, elastycznością i rytmicznością a także wspaniałym ruchem.

Na czworoboku konkursowym zobaczymy ponad 40 koni w tym 10 koni na Eliminacjach koni 4 – letnich i trzy konie 5 –letnie. Zobaczymy zawodników nie tylko z Jeleniej Góry i okolic, ale również konie i jeźdźców z województwa opolskiego, wielkopolskiego a także gości z Niemiec.

Zawody konne w ujeżdżeniu to nie tylko starty zawodników bardzo doświadczonych, to również zawody z konkursami towarzyszącymi, w których mogą wystartować amatorzy. Jutro (18.07) konkursy rozpoczną się już od godziny 09:00 a zakończą ok. 18:30, natomiast w niedzielę konkursy zaplanowano od godz. 09:00 do ok.17:00. Konkursy są ułożone w kolejności od klasy najniższej do najwyższej, czyli najpierw wystartują amatorzy, później jeźdźcy bardziej doświadczeni.

- Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników koni i jeździectwa do odwiedzenia Stajni Rybnica w najbliższy weekend – zachęcają do udziału w imprezie organizatorzy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group