Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 6233
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zawodnicy JK Oyama zdobyli 8 medali w Mistrzostwach Polski

Wiadomości: Tychy
Środa, 16 maja 2012, 23:09
Aktualizacja: Piątek, 18 maja 2012, 0:39
Autor: MDvR
Fot. użyczone
XVII Mistrzostwa Polski Seniorów i XV Mistrzostwa Polski Juniorów Oyama Karate oraz I Ogólnopolski Turniej Oyama Karate w konkurencji Lekki Kontakt, zorganizowane przez Śląski Klub Karate Goliat odbyły się w dniach 12 i 13 maja w hali sportowej MOSiR–u w Tychach.

W tej dwudniowej imprezie wystartowało blisko 300 zawodników z 42 ośrodków z całej Polski, w tym 39 z Oyama Karate, 2 z Kyokushin-Tezuka Group i 1 Kyokushin-Matsushima. W tych prestiżowych zawodach bardzo dobrze spisali się zawodnicy Jeleniogórskiego Klubu Oyama (JG i KG) trenowani na co dzień przez sensei’a Rafała Majdę (4 dan) i sensei’a Łukasza Mazura (1 dan) zdobywając łącznie aż 8 medali: (1 złoty, 2 srebrne i 5 brązowych).

Piętnastoosobowa grupa, w tym 12 zawodników, 2 trenerów (sędziów) oraz opiekuna/ratownika medycznego sempai’a Roberta Wiśniewskiego dotarła do Tych w piątek około godziny 19.00, gdzie po badaniach i ważeniu zawodników udali się do hotelu. Wieczorem odbyła się odprawa i omówienie strategii zawodów ze wszystkimi uczestnikami. Sensei Rafał i Łukasz omówili zasady, udzielili ostatnich rad, określony został podział obowiązków (zawodnicy, sędzia maty, trener, itd.).

W pierwszym dniu Mistrzostw Polski, na trzech polach walki, rozegrano licznie obsadzone zawody seniorów w Semi-knockdown. Walki w tej konkurencji stały na wysokim poziomie, obfitując w zaawansowane kombinacje techniczne z użyciem wysokich kopnięć. Po południu, odbyły się zacięte walki o prymat w Knockdown, z udziałem najbardziej utytułowanych zawodników Oyama Karate. Rywalizacja w tej prestiżowej konkurencji, szczególnie w lekkich wagach, stała na bardzo wysokim poziomie sportowym. W tym dniu startowała trójka jeleniogórskich zawodników. Beata Bukofaj w dobrym stylu ( +60 kg) po stoczeniu trzech zaciętych walk zdobyła trzecie miejsce, podobnie Sebastian Pawlikowski w kat. -70 kg (cztery walki) zajął trzecią lokatę. Był bliski wejścia i powalczenia o finał, ale zabrakło troszkę szczęścia w walce półfinałowej. Nie powiodło się natomiast trzeciemu naszemu seniorowi – utytułowanemu Michałowi Popczyńskiemu (- 80 kg), który w ostatnim PP Oyama TOP sięgnął po srebro, tym razem po dobrej i zdecydowanie wygranej pierwszej walce eliminacyjnej, w drugim pojedynku eliminacyjnym uległ przez wskazanie swojemu przeciwnikowi. Najwyraźniej nie był to „ten” dzień Michała. Bilans po pierwszym dniu MP – 2 brązowe medale.

W drugim dniu Mistrzostw, przed południem rozegrano zawody juniorów w dwóch grupach wiekowych, na trzech polach walki. Jak co roku, walki były niezwykle zacięte. W trakcie MPJ Tychach, bardzo wiele z nich, zakończyło się zdobyciem „ippon” po zastosowaniu okrężnego, obrotowego lub opadającego kopnięcia na strefę jodan.

Po południu, rozegrano pilotażowy, I Ogólnopolski Turniej Oyama Karate w konkurencji „Lekki Kontakt” z udziałem juniorów młodszych (12 – 14 lat). Dziewczęta i chłopcy walczyli w hogo, w pełnych kaskach z kratką, z wyłączeniem kopnięć na udo. Ideą tego turnieju jest podniesienie poziomu technicznego najmłodszych zawodników. W tym dniu zawodnicy z JG i KG zdobyli: 1 złoty, 2 srebrne i 3 brązowe medale.

Rewelacyjnie spisał się Łukasz Wiśniewski (junior), który w pięknym stylu po czterech walkach sięgnął po tytuł mistrza Polski. Dwie walki zakończył przed czasem przez kopnięcia okrężne na głowę, pokazał świetną technikę i bardzo dobre, niekonwencjonalne rozwiązania taktyczne w swoich walkach. Śmiało można stwierdzić, że rośnie nam w klubie zawodnik z wielkimi możliwościami. Srebrne medale zdobyli: Janusz Walczak (KG), który debiutował na zawodach, w ładnych pojedynkach pokazał charakter i waleczność oraz Daniel Dutka, któremu zabrakło dosłownie „pół kroku” do zdobycia złota. Daniel walczył niezwykle twardo.

Brązowe medale zdobyli: Marcel Podgruszecki (KG) i Robert Łaskawiec w „lekkim kontakcie”. Obaj zawodnicy pokazali bardzo dobrą technikę – zwłaszcza wysokie kopnięcia okrężne i obrotowe. Na koniec warto ciut więcej wspomnieć o trzecim brązowym medaliście wśród juniorów. Debiutujący na turnieju Adam Serek miał bardzo trudne zadanie – stoczył bowiem cztery bardzo wyczerpujące pojedynki. Ten młody zawodnik dwie z czterech swoich walk zakończył nokautując swoich przeciwników kopnięciem okrężnym na korpus, w walce o wejście do finału przegrał nieznacznie (zabrakło troszkę sił) ze względu na szybkie tempo walk i krótkie przerwy między kolejnymi pojedynkami, by w walce o brąz ostatnimi siłami, pokazując ogromnego ducha walki i charakter zdobyć pół punktu przewagi nad przeciwnikiem swoją koronną techniką jaką jest kopnięcie okrężne na głowę. Pozostali zawodnicy (debiutanci) odpadli w swoich pierwszych lub drugich walkach eliminacyjnych.

Serdeczne podziękowania i gratulacje dla wszystkich zawodników, trenerów i opiekunów. Dodatkowo podziękowania dla UM Jeleniej Góry i Firmy PM Poland za wsparcie finansowe wyjazdu naszej ekipy na MP do Tych.

(JK Oyama)

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~Kiler 17-05-2012 0:09
no to dobre zawody, teraz po jeleniej będzie hulała cała banda mistrzów
~lol 17-05-2012 13:19
gratuluję zawodnikom i trenerom. Jakiś zazdrosny gostek niech nie powiada bzdur jak nie wie kim są zawodnicy klubu. Gratuluję swojemu ulubieńcowi Jogurtowi, Beacie i wszystkim zawodnikom. Pozdrawiam pana Roberta i sponsorów.
~mamuśka1 17-05-2012 17:53
Masz rację lol... Kiler to jakiś zakompleksiony, zazdrosny gostek, który potrafi tylko klepać w klawisze. Nie docenia tych, którzy mają swoją pasję. Gratuluję WSZYSTKIM zawodnikom i oczywiście trenerom. Panie Rafale, oby tak dalej!!!
~Wolwis 17-05-2012 18:34
Super grupa zawodnikow,dzięki za wspaniałe wyniki.Gratulacje wszystkim a szczegolnie Łukaszowi za zdobycie Mistrza Polski
~mhm 17-05-2012 21:37
"z wyłączeniem kopnięć na udo"-trochę masakra,że nie wolno im było użyć low-kicków... "2 z Kyokushin-Tezuka Group i 1 Kyokushin-Matsushima"-od kiedy jakikolwiek odłam Kyokushinu jeździ na zawody Oyamy O.o? Mimo wszystko gratuluję zawodnikom ;P
~Kiler 18-05-2012 1:55
tak sobie tłumaczcie... te wszystkie mistrzostwa to żaden wyznacznik w karate dziesiątki organizacji w bjj też w ciągu roku 3x Mistrzostwa Polski do dupy taki sport... nic nie jest uporządkowane.
~fiX2 21-05-2012 13:59
Aż miło że komuś coś się chce, mam tylko nadzieję (mimo wszystko) ze kiler to nie p..... co musiał odejść i rzuca błoto na innych. trochę kultury i szacunku dla tych chłopców i ich trenerów. Lubię ludzi z pasją a oni na takich wyglądają. Gratuluje panu Łukaszowi złotego medalu i innym serbra i brązu. Dużo dobrego pisze się tym Pawlikowskim, kto to jest ? ten co MMA trenuje? Terenerowi i chłopakom życzę duzo sukcesów i do przodu.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group