Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 6751
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Zatrzymano cudzoziemców bez dokumentów

Piątek, 23 lutego 2018, 9:21
Autor: SG
Region: Zatrzymano cudzoziemców bez dokumentów
Fot. Użyczone/SG
Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu zatrzymali siedmiu obywateli Rosji, którzy przekroczyli granicę kraju wbrew przepisom. Rosjanie posiadali ważne polskie „Tymczasowe Zaświadczenia Tożsamości Cudzoziemca”, które pozwalają przebywać im w Polsce, jednak nie uprawniają ich do przekraczania granicy.

Ponadto funkcjonariusze z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali ostatnio siedemnastu cudzoziemców za nielegalne przebywanie na terytorium naszego kraju oraz za przestępstwa związane z przekraczaniem granicy państwowej wbrew przepisom.

Wśród zatrzymany znajduje się dziewięciu obywateli Ukrainy, którzy przebywali na terytorium naszego kraju nielegalnie. Cudzoziemcy nie posiadali ważnych dokumentów, które by ich uprawniały do przebywania w naszym kraju, lub przebywali w Polsce na podstawie wyłudzonych wiz. Obywatele Ukrainy zostali zobowiązani do powrotu do kraju pochodzenia.

Kolejny zatrzymany to bezpaństwowiec, który wjechał do Polski z Niemiec nie posiadając przy sobie dokumentów. Po skierowaniu zapytania przez Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy w Świecku ustalono, iż cudzoziemiec posiada ważną niemiecką kartę pobytu. Bezpaństwowiec został ukarany mandatem karnym za przekroczenie granicy bez dokumentów oraz pouczony o konieczności powrotu do kraju, które wydało dokument pobytowy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group