Poniedziałek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 8553
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Zatrudnieni nielegalnie

Piątek, 23 listopada 2018, 6:18
Aktualizacja: Sobota, 24 listopada 2018, 13:09
Autor: Angelika Grzywacz– Dudek
Region: Zatrudnieni nielegalnie
Fot. SG
Ponad 100 cudzoziemców pracowało nielegalnie bez umowy o pracę i to nie jedyne „grzechy” nieuczciwego pracodawcy – to ustalenia z kontroli przeprowadzonej w ostatnim czasie przez jeleniogórskich strażników granicznych w jednej z agencji. Wielu z tych skontrolowanych cudzoziemców będzie musiało wrócić do swojego kraju.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Jeleniej Górze przeprowadzili kontrolę legalności zatrudnienia w jednej z agencji zatrudnienia z powiatu wałbrzyskiego.

- W trakcie kontroli funkcjonariusze Straży Granicznej stwierdzili szereg nieprawidłowości w procesie zatrudniania cudzoziemców przez agencję – informuje rzecznik prasowy Straży Granicznej Joanna Konieczniak.

Kontrolą objęto 238 cudzoziemców. Aż 115 z nich nie miało podpisanej umowy o pracę. Kolejnych 123 cudzoziemców, których agencja planowała zatrudnić, nie przyjechało i nie podjęło pracy.

- Pracodawca, chociaż miał taki obowiązek, nie poinformował o tym fakcie właściwego Powiatowego Urzędu Pracy, który wystawił oświadczenia o zamiarze zatrudnienia cudzoziemca – informuje Joanna Konieczniak. - Komendant PSG w Jeleniej Górze wydał już osiem decyzji zobowiązujących cudzoziemców do opuszczenia Polski. Wobec nierzetelnego pracodawcy również wyciągnięte zostaną konsekwencje prawne za naruszenie przepisów ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy – dodaje rzecznik Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Twoja reakcja na artykuł?

20
57%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
9%
Nudzi
1
3%
Smuci
3
9%
Złości
8
23%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group