Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Piątek, 13 lutego
Imieniny: Katarzyny, Grzegorza
Czytających: 12511
Zalogowanych: 71
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Zaszczyty dla profesora

Czwartek, 13 kwietnia 2006, 0:00
Autor: TEJO
Prestiżową nagrodą został uhonorowany prof. dr hab. Jan Kurowicki, pracownik Katedry Nauk Społecznych Wydziału Gospodarki Regionalnej i Turystyki w Jeleniej Górze Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu.

– 20 kwietnia w Domu Literatury w Warszawie prof. Kurowicki otrzyma nagrodę UNESCO w dziedzinie krytyki literackiej za całokształt pracy twórczej – poinformowała Aneta Salus z AE.

W dorobku naukowca szczególnie uwzględniono dzieła: „Przewodnik po arcydziełach i nie tylko”, „Figury wyobraźni XX w.” oraz „Odkrywanie codzienności”.

Nagrodę w tej dziedzinie otrzymają również: Andrzej Waśkiewicz z Gdańska, redaktor naczelny dwumiesięcznika „Autograf” oraz prof. Jacek Kartoch z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Nagrody zostaną przyznane z okazji Światowego Dnia Poezji, którego
współorganizatorem jest UNESCO.

Sonda

Tłusty czwartek za nami. Pochwalcie się ile zjedliście pączków?

Oddanych
głosów
57
1
33%
2-3
40%
4-5
11%
Więcej niż 5
16%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Paczkomaty w rękach Amerykanów
Rozmowy Jelonki
Jeden albo dwa nie zaszkodzą, ale...
 
Pogoda
To nie koniec zimy, wrócą mrozy
 
Aktualności
Wywrotka betoniarki
 
Pieniądze
Kolejkowo z nagrodą
 
Uzdrowisko Cieplice
Rwa kulszowa
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group