Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 3974
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zaśpiewali „Katiuszę” w Norweskim

Wtorek, 17 sierpnia 2010, 8:01
Aktualizacja: 8:02
Autor: Gabi
JELENIA GÓRA: Zaśpiewali „Katiuszę” w Norweskim
Fot. Gabi
Przy Pawilonie Norweskim odbył się w minioną niedzielę przedostatni koncert promenadowy zatytułowany „Oczy czarne”. Wystąpiło artystyczne małżeństwo: sopranistka Dorota Ujda–Jankiewicz i tenor Andrzej Jankiewicz.

Artyści wywodzą się z zespołu muzycznego „Ensemble Kalinka”. Koncertują na całym świecie, a ich specjalność to repertuar operowy, operetkowy, musicalowy oraz pieśniarski i oratoryjny. Ciepliczanom zaprezentowali się w lekkim, łatwym i przyjemnym zestawie najpopularniejszych melodii z ulubionej dziedziny muzyki.

Koncert, który nosił tytuł „Oczy czarne”, zawierał romanse i dumki rosyjskie. Publiczność podśpiewywała wraz z artystami ubranymi w piękne stroje, które bardzo dobrze korespondowały z repertuarem. Solistom akompaniowała znana rosyjska pianistka, absolwentka Konserwatorium w Jekaterinburgu, Natalya Nesterova, której gra wprawiła w zachwyt słuchaczy. Program zakończyła „nieśmiertelna” Kalinka. Natomiast na bis zabrzmiała Katiusza, którą zaśpiewali wszyscy zgromadzeni na tarasie Muzeum Przyrodniczego.

Dopisała pogoda na koncert przyszło sporo osób. Byli to głównie emeryci i kuracjusze. Już w przyszłym tygodniu w tym samym miejscu o godzinie 16:00 odbędzie się koncert Grupy Operacyjnej. Będzie to ostatnia tego typu impreza zorganizowana tego lata przez „Przystań Twórczą” Cieplickie Centrum Kultury.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group