Środa, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 5846
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zaśpiewali dla papieża po polsku i po czesku

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 14 października 2014, 9:58
Aktualizacja: Środa, 15 października 2014, 8:11
Autor: Org
Fot. Organizatorzy
Kolejny rok z rzędu Dzień Papieski stał się okazją do zorganizowania przez Karkonoskie Stowarzyszenie Edukacyjne wyjątkowego wydarzenia muzycznego: Polsko–Czeskich Warsztatów Muzycznych i Koncertu Oratoryjnego.

W tym roku obchody XVI Dnia Papieskiego w Jeleniej Górze miały wyjątkowy charakter. Organizator postawił sobie za cel podkreślenie słowiańskich korzeni św. Jana Pawła II, dlatego do realizacji projektu zaproszono czeskich partnerów. Od 9. do 12. października w Jabloncu nad Nysą oraz w Jeleniej Górze odbyły się Polsko-Czeskie Warsztaty Muzyczne. Ich efektem był Koncert Oratoryjny „Per Crucem ad Lucem” (Przez Krzyż do Światła), podczas którego wystąpiła Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Dolnośląskiej, uczestnicy warsztatów oraz polsko-czeski chór pod batutą Huberta Kowalskiego: dyrygenta, kompozytora, śpiewaka i kontrabasisty. Koncert uświetniła sopranistka Anna Filimowska-Wolfinger.

- Wzruszyłam się wykonaniem, muzyką, a przede wszystkim słowami, które razem w tak różnorodnym składzie wyśpiewaliśmy podczas koncertu – powiedziała Małgorzata Mokanek, uczestniczka warsztatów i koncertu.

Twórca i dyrygent koncertu Hubert Kowalski stwierdził z kolei, że jego występy w Jeleniej Górze przy okazji kolejnych Dni Papieskich stają się swoistą tradycją, której kontynuacji, ze względu na wiernych uczestników i wyjątkową atmosferę, nie sposób mu odmówić.

Projekt "Polsko-Czeskie Warsztaty Muzyczne i Koncert Oratoryjny" jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~heretyk 14-10-2014 15:05
Dla papieża to znaczy obecnego jak ku pamięci JPII to trzeba tak napisać .Manipulacja.Taki sam system jak Korei KIMA.
~pan buk 14-10-2014 19:32
Zaśpiewali dla papieża po polsku i po czesku - wiadomo co na to papież?
~ksawercia 14-10-2014 20:32
I znowu para w gwizdek. JPII nie miał odwagi reformować Kościoła Rk ,bo wyrósł w Polsce. Tutaj nad Wisłą każdy duchowny wchodzi w tryby kościoła mielącego każdego, który myśli nowatorsko i prospołecznie. Każdy taki, jak ks. Lemański wdeptywany jest w ziemię w imię nie Pana, ale interesu polskiego Episkopatu.Brak takiego otwartego i skromnego człowieka, jakim jest papież Franciszek wśród polskich biskupów i to jest porażka całego naszego Krk.
~Małgochna 14-10-2014 21:37
Piękny koncert - wspaniała praca Wykonawców i Kompozytora! Brawa dla Organizatora! Dziękujemy!
~Franio 14-10-2014 23:37
Ile kosztowala ta farsa z kieszeni podatnikow , nie zawsze katolikow ?
~do Franio 15-10-2014 7:07
zapewniam Cie, ze Ciebie nic nie kosztowała :/ a koncert był piękny, dzieciaki ćwiczyły na warsztatach po 12 godzin dziennie, dały z siebie wszystko i wielkie brawa dla nich.
~do powyzej 15-10-2014 10:49
Kogo obchodzi ile ktos cwiczyl , pytanie jest ile to kosztowalo podatnikow ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group