Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 5992
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Zasady budżetu obywatelskiego pod Szrenicą

Poniedziałek, 18 lutego 2019, 8:08
Aktualizacja: Wtorek, 19 lutego 2019, 5:54
Autor: WAC
Szklarska Poręba: Zasady budżetu obywatelskiego pod Szrenicą
Fot. WAC
Radni Szklarskiej Poręby przyjęli uchwałę, określającą zasady dzielenia pieniędzy w ramach tegorocznego Budżetu Obywatelskiego.

Przypomnijmy. W tym roku Szklarska Poręba dołącza do grona miast, w których część budżetu jest dzielona przez mieszkańców w ramach tzw. budżetu obywatelskiego. W puli środków przeznaczonych na ten cel znalazło się 200 tysięcy złotych, z czego 40 tysięcy przeznaczono na projekty o zasięgu ogólnomiejskim. Na projekty o charakterze lokalnym, zaplanowano łącznie 160 tysięcy złotych - po 40 tysięcy złotych dla każdego z czterech rejonów miasta.

Propozycje zadań do realizacji z BO będą przyjmowane od 4 do 18 marca. Potem nastąpi ich dwuetapowa weryfikacja, zaś samo głosowanie potrwa od 2 do 15 kwietnia. Informacja, które projekty zostały wybrane do realizacji zostanie podana do 26 kwietnia. Propozycję projektu ogólnomiejskiego może zgłosić każdy mieszkaniec miasta, który ukończył 16 rok życia, a propozycję projektu lokalnego każdy mieszkaniec danego rejonu, który ukończył 16 rok życia. Każdy z wnioskodawców może zgłosić maksymalnie trzy propozycje projektów.

Do budżetu obywatelskiego można zgłaszać projekty, które: należą do zadań własnych gminy, są ogólnodostępne, przyczynią się do rozwoju miasta, są możliwe do zrealizowania przez referaty merytoryczne i jednostki Urzędu Miejskiego w Szklarskiej Porębie, są możliwe do zrealizowania w całości w trakcie roku budżetowego 2019, są zgodne z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego obowiązującym na terenie, na którym ma zostać zrealizowany projekt (dotyczy projektów inwestycyjnych). Do realizacji zostaną skierowane te projekty, które uzyskały największą liczbę głosów z podziałem na projekty ogólnomiejskie i lokalne, aż do wyczerpania puli środków przeznaczonych na budżet obywatelski.

Głosowanie będzie się odbywać poprzez złożenie kart do głosowania w wybranych przez burmistrza miejscach, zlokalizowanych na terenie miasta, w których znajdować się będą odpowiednio oznaczone urny. Lista lokalizacji, zostanie opublikowana na stronie internetowej miasta, na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Szklarskiej Porębie oraz zamieszczona zostanie na tablicy ogłoszeń w siedzibie Urzędu Miejskiego do 1 kwietnia.

Twoja reakcja na artykuł?

2
40%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
20%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
40%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group