Wtorek, 19 października
Imieniny: Pawła, Piotra, Jana
Czytających: 6734
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zarzuty dla byłego wiceministra zdrowia

Wtorek, 17 kwietnia 2018, 8:14
Aktualizacja: 8:18
Autor: WAC
Jelenia Góra: Zarzuty dla byłego wiceministra zdrowia
Fot. Użyczone
Prokurator Generalny na wniosek Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze wystąpił 12 kwietnia do Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej o wyrażenie zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej posła oraz byłego wiceministra zdrowia Sławomira Neumanna.

Wniosek Prokuratora Generalnego dotyczy śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową w Jeleniej Górze w sprawie nieprawidłowości przy kontraktowaniu usług okulistycznych przez Narodowy Fundusz Zdrowia w 2013 roku.

Prokuratura zamierza postawić posłowi zarzut przekroczenia uprawnień w czasie, gdy był sekretarzem stanu w ministerstwie zdrowia. Na skutek jego działań, zawarty został kontrakt z jedną z warszawskich klinik okulistycznych, dzięki czemu osiągnęła korzyść majątkową w wysokości 13,5 miliona złotych. Umowa ze spółką została wcześniej wypowiedziana po wykryciu, że bezprawnie pobierała od pacjentów dodatkowe opłaty za świadczone usługi zdrowotne.

W ramach prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową w Jeleniej Górze postępowania przygotowawczego, 6 lutego 2018 roku Adam T., były dyrektor Mazowieckiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group