Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 4980
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zarzuty dla byłego wiceministra zdrowia

Wtorek, 17 kwietnia 2018, 8:14
Aktualizacja: 8:18
Autor: WAC
Jelenia Góra: Zarzuty dla byłego wiceministra zdrowia
Fot. Użyczone
Prokurator Generalny na wniosek Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze wystąpił 12 kwietnia do Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej o wyrażenie zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej posła oraz byłego wiceministra zdrowia Sławomira Neumanna.

Wniosek Prokuratora Generalnego dotyczy śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową w Jeleniej Górze w sprawie nieprawidłowości przy kontraktowaniu usług okulistycznych przez Narodowy Fundusz Zdrowia w 2013 roku.

Prokuratura zamierza postawić posłowi zarzut przekroczenia uprawnień w czasie, gdy był sekretarzem stanu w ministerstwie zdrowia. Na skutek jego działań, zawarty został kontrakt z jedną z warszawskich klinik okulistycznych, dzięki czemu osiągnęła korzyść majątkową w wysokości 13,5 miliona złotych. Umowa ze spółką została wcześniej wypowiedziana po wykryciu, że bezprawnie pobierała od pacjentów dodatkowe opłaty za świadczone usługi zdrowotne.

W ramach prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową w Jeleniej Górze postępowania przygotowawczego, 6 lutego 2018 roku Adam T., były dyrektor Mazowieckiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
220
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group