Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 5903
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zaprzyjaźniła się z lasem i wygrała ogólnopolski konkurs

Niedziela, 1 lutego 2009, 9:15
Aktualizacja: Poniedziałek, 2 lutego 2009, 13:37
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Zaprzyjaźniła się z lasem i wygrała ogólnopolski konkurs
Fot. Archiwum
Ma tylko dziewięć lat, a już zgromadziła na swoim koncie liczne sukcesy. Tym razem kolejny wielki i – co najważniejsze – jak najbardziej zasłużony odniosła na arenie literackiej. Joanna Bączyk, uczennica klasy trzeciej Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza, stanęła na najwyższym podium w jubileuszowym X Ogólnopolskim Konkursie Literackim "Pudełko moich marzeń" w Zduńskiej Woli. Wiersz pt. „Mój przyjaciel…las” przyniósł jej Grand Prix.

Jej pracę wybrała komisja, w której zasiedli zrzeszeni poeci (Tadeusz Zawadowski, Lilla Latus i Anna Andrych), z ponad stu wierszy i fragmentów prozy, które napłynęły ze szkół i placówek oświatowo-wychowawczych z całego kraju.

To bynajmniej nie pierwsze tak wielkie osiągnięcie trzecioklasistki Asi, która ma już na swoim koncie wiele nagród głównie na arenie plastycznej. „Wszystko zaczęło się w pierwszej klasie. Najpierw za mój rysunek odebrałam dwie nagrody w konkursach organizowanych przez MDK – „Na szlaku Karkonoszy” i „Kartka Świąteczna”, później w XI Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Gdy się Chrystus rodzi – Boże Narodzenie 2006” w Karpaczu oraz VII edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego z cyklu „Wielcy znani i nieznani” – pt. „Toulouse Lautrec - kronikarz belle époque” w Rybniku.

Wśród zdobytych nagród w klasie drugiej jest jeszcze ta w LV Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Europa w szkole” w Moguncji w Niemczech, a także drugie miejsce w I Ogólnopolskim Konkursie Literackim Amatorów „Radość tworzenia – Sokolniki 2007” za wiersz pt. „Sprzątanie miasta” – opowiada młoda zwyciężczyni.

Na podsumowaniu konkursu laureatka Joanna Bączyk będzie miała okazję spotkać się ze zduńskowolaninem – znanym aktorem teatralnym i filmowym – wychowankiem Powiatowego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli, placówki organizującej konkurs – Rafałem Królikowskim.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group