Wtorek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 8772
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zaprzyjaźniła się z lasem i wygrała ogólnopolski konkurs

Niedziela, 1 lutego 2009, 9:15
Aktualizacja: Poniedziałek, 2 lutego 2009, 13:37
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Zaprzyjaźniła się z lasem i wygrała ogólnopolski konkurs
Fot. Archiwum
Ma tylko dziewięć lat, a już zgromadziła na swoim koncie liczne sukcesy. Tym razem kolejny wielki i – co najważniejsze – jak najbardziej zasłużony odniosła na arenie literackiej. Joanna Bączyk, uczennica klasy trzeciej Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza, stanęła na najwyższym podium w jubileuszowym X Ogólnopolskim Konkursie Literackim "Pudełko moich marzeń" w Zduńskiej Woli. Wiersz pt. „Mój przyjaciel…las” przyniósł jej Grand Prix.

Jej pracę wybrała komisja, w której zasiedli zrzeszeni poeci (Tadeusz Zawadowski, Lilla Latus i Anna Andrych), z ponad stu wierszy i fragmentów prozy, które napłynęły ze szkół i placówek oświatowo-wychowawczych z całego kraju.

To bynajmniej nie pierwsze tak wielkie osiągnięcie trzecioklasistki Asi, która ma już na swoim koncie wiele nagród głównie na arenie plastycznej. „Wszystko zaczęło się w pierwszej klasie. Najpierw za mój rysunek odebrałam dwie nagrody w konkursach organizowanych przez MDK – „Na szlaku Karkonoszy” i „Kartka Świąteczna”, później w XI Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Gdy się Chrystus rodzi – Boże Narodzenie 2006” w Karpaczu oraz VII edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego z cyklu „Wielcy znani i nieznani” – pt. „Toulouse Lautrec - kronikarz belle époque” w Rybniku.

Wśród zdobytych nagród w klasie drugiej jest jeszcze ta w LV Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Europa w szkole” w Moguncji w Niemczech, a także drugie miejsce w I Ogólnopolskim Konkursie Literackim Amatorów „Radość tworzenia – Sokolniki 2007” za wiersz pt. „Sprzątanie miasta” – opowiada młoda zwyciężczyni.

Na podsumowaniu konkursu laureatka Joanna Bączyk będzie miała okazję spotkać się ze zduńskowolaninem – znanym aktorem teatralnym i filmowym – wychowankiem Powiatowego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli, placówki organizującej konkurs – Rafałem Królikowskim.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Na którą partię zamierzasz zagłosować?

Oddanych
głosów
5
1 Bezpartyjni Samorządowcy
0%
2 Trzecia Droga 2050
0%
3 Nowa Lewica
20%
4 Prawo i Sprawiedliwość
60%
5 Konfederacja
20%
6 Koalicja Obywatelska
0%
7 Polska Jest Jedna
0%
8 Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców
0%
9 Ruch Dobrobytu i Pokoju
0%
10 Normalny Kraj
0%
 
Głos ulicy
Dni Podgórzyna – czy impreza się podobała?
 
Miej świadomość
Ranking władców Polski z dynastii Piastów
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Wiadomości z miasta
spotkanie online 2.10.2023
 
Aktualności
Koszulki dla piesków
 
Aktualności
Otworzyli 3 % S3
 
Aktualności
Festiwal w Cieplicach – ludzie wracają do domów
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group