Wtorek, 12 grudnia
Imieniny: Aleksandra, Konrada
Czytających: 9905
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zapomniane budynki przy ul. Wrońskiego

Piątek, 31 sierpnia 2018, 7:19
Aktualizacja: Sobota, 1 września 2018, 12:36
Autor: WAC
Jelenia Góra: Zapomniane budynki przy ul. Wrońskiego
Fot. WAC
Odrapane elewacje i klatki schodowe, zagrzybione i popękane ściany w mieszkaniach, zarośnięte otoczenie, dziurawe rynny – taki obraz przedstawiają dwa budynki przy ul. Józefa Hoene–Wrońskiego, w których znajduje się kilkanaście mieszkań socjalnych i komunalnych. – Miasto zachowuje się jakby o nas zapomniało – mówią rozżaleni lokatorzy. – A nasze domy to nie jest żaden slams zamieszkały przez jakąś patologię.
- Tu od wielu lat nie było żadnych remontów – opowiada jedna z lokatorek, pani Agnieszka. - Ostatnio kilka lat temu naprawiono tylko dach, a proszę popatrzeć w jak opłakanym stanie są domy i ich otoczenie. Nasze dzieci nie mają się gdzie bawić, nie ma tu nawet jednej huśtawki, ani piaskownicy. Wygląda na to, że ZGKIM zupełnie o nas zapomniał. - Niektórzy mówią, że nie warto inwestować w te budynki, bo tu mieszka patologia i co by nie zrobić to i tak zdewastują – dodaje pani Teresa. - Kiedyś, owszem, mieszkały tu osoby, które niszczyły mieszkania i klatki schodowe, ale dawno już się stąd wyniosły. Wiem, że część sąsiadów zalega z czynszem, ale są też tacy, którzy płacą i dlaczego oni mają cierpieć?
- Rozumiem oburzenie części mieszkańców tych domów, którzy regularnie wywiązują się ze swoich zobowiązań czynszowych, ale niestety większość ma spore zaległości – mówi dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Jerzy Lenard. - Dla tych dwóch budynków sięgają one 500 tysięcy złotych. Skąd w tej sytuacji mamy brać pieniądze na inwestycje w estetykę tych domów? Pragnę, jednocześnie dodać, że w ostatnim okresie nie mieliśmy żadnych zgłoszeń od mieszkańców o konieczności remontów. Ostatnie pochodziło sprzed czterech lat i dotyczyło naprawy schodów na skarpie. Została ona wykonana. Przeprowadzony w ubiegłym roku przegląd techniczny nie wykazał też, aby stan budynków zagrażał bezpieczeństwu lokatorów.

Twoja reakcja na artykuł?

11
21%
Cieszy
1
2%
Hahaha
2
4%
Nudzi
3
6%
Smuci
5
10%
Złości
30
58%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (52)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Donald Tusk będzie dobrym premierem?

Oddanych
głosów
128
Tak
39%
Nie
48%
Ciężko powiedzieć
9%
Nie interesuję się polityką
3%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Wiadomości z miasta
spotkanie online 11 grudnia 2023
 
Aktualności
Zrobili animowane pociągi
 
Aktualności
Na Śnieżce już ponad metr śniegu
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group