Sobota, 6 marca
Imieniny: Agnieszki, Róży, Wiktora
Czytających: 7221
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zapłacimy więcej za wodę i ścieki?

Piątek, 3 lutego 2012, 7:55
Aktualizacja: Sobota, 4 lutego 2012, 8:28
Autor: bc
JELENIA GÓRA: Zapłacimy więcej za wodę i ścieki?
Fot. Archiwum
Dziś, na wniosek prezydenta Jeleniej Góry Marcina Zawiły, odbędzie się nadzwyczajna sesja rady miasta. Co jest powodem? Procedury związane z planowaną podwyżką opłat za wodę i ścieki. Nowa taryfa zakłada podwyżkę ceny wody o blisko 10 proc i ścieków o prawie 3,6 proc.

- Przyspieszenie obrad o kilka dni (sesję planowano na wtorek, 7 lutego) było spowodowane sprawami formalno-prawnymi, dotyczącymi wprowadzenia nowej taryfy opłat za wodę i ścieki - potwierdza rzecznik prezydenta Cezary Wiklik. Gdyby projekt zmiany tych taryf, złożony przez "Wodnika", nie trafił pod obrady sesji w ciągu 40 dni, wtedy - zgodnie z zapisami w ustawie - podwyżka by weszła automatycznie - dodaje rzecznik.

Ile podwyżka ma kosztować gospodarstwa domowe? Ta grupa odbiorców zapłaci za metr sześcienny wody o 49 groszy więcej, a za metr sześcienny ścieków - o 18 groszy. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku rada miasta zniosła dopłaty z budżetu, dzięki którym rachunki za wodę i ścieki mniej obciążały budżety domowe. Pozostawiono jedynie rekompensaty dla najuboższych jeleniogórzan.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (95) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group