Poniedziałek, 20 września
Imieniny: Eustachego, Filipiny
Czytających: 5713
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Janowice Wielkie: Zapiszczało w janowickim stawie

Wtorek, 30 czerwca 2015, 8:07
Aktualizacja: 8:10
Autor: GOW
Janowice Wielkie: Zapiszczało w janowickim stawie
Fot. Archiwum Organizatora
Dobiega końca projekt „Co w stawie piszczy”, realizowany przez Grupę Odnowy Wsi Janowice Wielkie, a dofinansowany ze środków projektu "Dolnośląski Fundusz Małych Inicjatyw", realizowanego w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Był to pierwszy etap rewitalizacji stawu w Janowicach Wielkich, znajdującego się przy terenie rekreacyjnym „Zielona Dolina”. Przez 2,5 miesiąca trwały prace i spotkania z mieszkańcami, które ostatecznie doprowadziły do stworzenia dwóch dokumentów: inwentaryzacji przyrodniczej i planu zagospodarowania stawu.

Bardzo ciekawe są wyniki tego pierwszego. Okazało się, że w zbiorniku mieszkają chronione gatunki ptaków i płazów m.in. traszka górska, ropucha szara, perkozek, kokoszka wodna. By mogły dalej bytować w naszym stawie trzeba go oczyścić, dlatego drugi dokument dotyczy planu kompleksowej rewitalizacji zbiornika i obejmuje nie tylko jego odmulanie i usuwanie roślinności, ale również m.in. usypanie alejki nad brzegiem i postawienie ławeczek.

Plany i dokumenty przedstawione zostały podczas spotkania przy ognisku, gdzie mieszkańcy mogli przedstawić swoje uwagi i propozycje. W najbliższym czasie Grupa Odnowy Wsi będzie występowała z kolejnym wnioskiem na uzyskanie dofinansowania wykonania powyższych prac.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group