Piątek, 21 czerwca
Imieniny: Alicji, Alojzego
Czytających: 10410
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Zaniedbany owczarek odebrany właścicielce

Wtorek, 6 lutego 2018, 7:44
Aktualizacja: Środa, 7 lutego 2018, 6:45
Autor: WAC
Szklarska Poręba: Zaniedbany owczarek odebrany właścicielce
Fot. Użyczone
Do tymczasowego opiekuna trafił dziewięcioletni owczarek podhalański, który został zabrany w trybie administracyjnym przez Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt z jednego z hoteli w Jakuszycach.

O losie psa przebywającego w niewielkim kojcu przy hotelu poinformował Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt jeden z narciarzy, którzy przyjechali do Jakuszyc. Zwierzę było chore, zaniedbane i obklejone odchodami.

Obecny podczas interwencji lekarz weterynarii stwierdził, że Baron cierpi na przewlekłe, nieleczone zapalenie uszu, które powodowało u niego ogromny dyskomfort i ból. Pies próbując walczyć z ogromnym świądem ocierał się o metalową siatkę, dodatkowo się raniąc. Pod skołtunioną i obklejoną odchodami pokrywą włosową na próżno można było szukać tkanki tłuszczowej. Podczas głaskania u zwierzęcia wyczuwalne były kości żeber oraz kręgosłupa, co wskazywało na jego niedożywienie.

- Właścicielka stwierdziła, że pies ma dobre warunki, jest regularnie czesany – mówi Konrad Kuźmiński z DIOZ. - Utrzymywała, że o przewlekłej chorobie dowiedziała się dopiero w dniu interwencji. - Obecnie Baron przebywa w domu zastępczym - został przygarnięty przez osobę, która poinformowała nas o warunkach w jakich przebywał. Jest w trakcie leczenia, to stary pies i nie nadaje się do pobytu w schronisku – informuje Konrad Kuźmiński.

Zawiadomienie o odebraniu psa trafiło już do Urzędu Miasta w Szklarskiej Porębie. Urzędnicy sprawdzą, czy w tej sytuacji wystąpiło zagrożenie zdrowia i życia owczarka. Inspektorzy DIOZ zapowiadają wystąpienie przeciwko właścicielce psa na drogę sądową.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (42)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
1063
Tak, regularnie
25%
Tak, od czasu do czasu
37%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
14%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
24%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Rzucają wyzwanie Orlenowi!
 
Rozmowy Jelonki
Dostali 8 mln zł na szkołę
 
Aktualności
W nocy burze w Jeleniej Górze
 
10 pytań do...
Kulinarnie jestem patriotą
 
112
Potrącenie 13–latki na pasach
 
Kultura
Koncertowe rarytasy na koniec sezonu
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group