Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 8757
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zamykajcie okna: złodzieje nie próżnują

Poniedziałek, 28 września 2009, 13:08
Aktualizacja: 13:09
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Zamykajcie okna: złodzieje nie próżnują
Fot. .....
Przedmioty o wartości blisko dwóch tysięcy złotych zostały skradzione przez pięciu mieszkańców Lubina, w tym dwóch nieletnich. Przez uchylone okno złodzieje weszli do mieszkania, które złupili. Dwóch przestępców policja zatrzymała na gorącym uczynku. Pozostałych – wyłapała później.

Do zdarzenia doszło w jednym z budynków przy ulicy Wyczółkowskiego w Jeleniej Górze. – Według zgłoszenia czujnych sąsiadów trzy osoby przeskoczyły przez ogrodzenie i dostały się do budynku, a dwie stały na czatach – informuje podinsp. Edyta Bagrowska z policji.

Dzięki szybkiej interwencji policjanci zatrzymali in flagranti 19-letnią kobietę, bez stałego miejsca zamieszkania i 20-letniego mieszkańca Lubina. Pozostali trzej sprawcy uciekli. Jednak nie nacieszyli się długo wolnością. Jeleniogórscy kryminalni trafnie wytypowali sprawców, którymi okazali się lubinianie w wieku 13, 16 i 19 lat.
W krzakach w okolicach budynku policjanci znaleźli komputer oraz dekoder telewizji cyfrowej. Był to łup pochodzących z kradzieży.

Funkcjonariusze ustalili również , że nieletni i 19-latek mają na swoim „koncie” jeszcze jedno przestępstwo. Sprawcy 19 września ukradli z jednej z jeleniogórskich restauracji wzmacniacz, ładowarkę z akumulatorami oraz kasetkę , w której było 250 zł . Łączne straty właściciel oszacował na 750 zł.

Dorośli zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Za kradzież grozi im do 5 lat więzienia. Nieletni natomiast za
popełniony czyn odpowiedzą przed sądem rodzinnym.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group