Poniedziałek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 4502
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Zamknięty szlak na Śnieżkę!

Poniedziałek, 17 lutego 2020, 12:08
Aktualizacja: Środa, 19 lutego 2020, 6:41
Autor: Przemek Kaczałko
Region: Zamknięty szlak na Śnieżkę!
Fot. Przemek Kaczałko (archiwum)
Karkonoski Park Narodowy poinformował dzisiaj (17.02) o zamknięciu szlaku na Śnieżkę. Powodem ma być zagrożenie zerwania poszycia dachu górnego dysku na obserwatorium meteorologicznym.
W związku z zagrożeniem zerwania metalowego poszycia dachu górnego dysku budynku Wysokogórskiego Obserwatorium Meteorologicznego IMGW PIB na Śnieżce, w sytuacji utrzymującego się silnie wiejącego wiatru, oraz prognozowaną wichurą w nadchodzących dniach, od 17 lutego 2020 roku do odwołania wejście na szczyt Śnieżki jest zamknięte - informuje KPN.
Czeski Karkonoski Park Narodowy nie zamknie szczytu Śnieżki od swojej strony z uwagi na odmienne niż w Polsce uwarunkowania prawne. Koledzy z KRNAP podali jednak komunikat o zamknięciu szlaków prowadzących na szczyt od strony polskiej, zakosami i od strony Sowiej Przełęczy oraz wydali ostrzeżenie:

Nalegamy, aby odwiedzający góry odłożyli podróż na Śnieżkę dopóki niebezpieczeństwo nie zostanie usunięte. Na szczyt Śnieżki wchodzisz na własne ryzyko!

Na szczycie Śnieżki, w górnym spodku, doszło do obluzowania metalowego poszycia. Na wniosek IMGW, z powodu ryzyka wyrwania blach przez wichurę, wstęp na szczyt od strony polskiej został zamknięty - dodaje KPN.

Twoja reakcja na artykuł?

8
9%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
2%
Nudzi
19
22%
Smuci
5
6%
Złości
51
60%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group