Piątek, 9 czerwca
Imieniny: Dominika, Felicjana
Czytających: 9825
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Zamknięta droga Jeżów Sudecki–Czernica

Wtorek, 8 listopada 2016, 9:13
Aktualizacja: Czwartek, 10 listopada 2016, 8:45
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Region: Zamknięta droga Jeżów Sudecki–Czernica
Fot. Angelika Grzywacz– Dudek
– Od kilku dni trwa remont drogi Jeżów Sudecki – Czernica, ale nie ma żadnego oznakowania o zamknięciu tej drogi, ani też informacji do kiedy będą utrudnienia – mówi pan Michał z Jeleniej Góry, który dojeżdża tą trasą do rodziny. – Wiele osób jeździ też tędy do pracy i nie nikt wie, ile trzeba będzie jeździć objazdami – dodaje Czytelnik.

Chodzi o drogę powiatową nr 2744D na odcinku Jeżów Sudecki – Czernica. Wyłączenie z ruchu dotyczy odcinków od Jeżowa Sudeckiego do skrzyżowania z drogą w Płoszczynie oraz od Płoszczyny do Czernicy (etap II). Utrudnienia mają potrwać do 15 grudnia br. Jak wyjaśnia Anna Konieczyńska, starosta jeleniogórski, remont wykonuje firma Skanska, która rozpoczęła prace w piątek (4.11).

- To długo oczekiwany przez mieszkańców remont kolejnej drogi w regionie, która „nie widziała” prac od lat – mówi starostwa Anna Konieczyńska. – Cieszymy się, że udało się nam znaleźć finansowanie dla tej ważnej inwestycji, bo dotychczas użytkownicy musieli zwalniać nawet do 20 km/h, by bezpiecznie pokonać ten odcinek drogi. Za oznakowanie natomiast odpowiedzialny jest wykonawca czyli firma Skanska, która realizuje nie po raz pierwszy tego typu inwestycję. Nasze służby natychmiast po zgłoszeniu pojechały na miejsce i jeśli informacje od użytkowników się potwierdzą, to brakujące oznakowanie zostanie uzupełnione – dodaje A. Konieczyńska.

Koszt tej inwestycji to ok. 1 mln 348 tys. zł. 80 procent tej kwoty pochodzi z tzw. rządowej puli na usuwanie skutków powodzi, natomiast pozostałe 20 procent to środki własne Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze oraz być może gminy Jeżów Sudecki. W zakres prac wchodzi wymiana nawierzchni, naprawa odwodnienia i przepustów, a także wykonanie poboczy z nawierzchni bitumicznej oraz wykoszenie rowów i skarp.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Plac Ratuszowy czy Piastowski, który bardziej zachęca do spacerów?

Oddanych
głosów
122
Plac Ratuszowy
11%
Plac Piastowski
56%
Wolę miejskie parki
34%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group