Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 6511
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zamiast remontu siatka zabezpieczająca

Piątek, 9 stycznia 2009, 13:08
Aktualizacja: 13:54
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Zamiast remontu siatka zabezpieczająca
Fot. TEJO
Cegły z rozpadającej się elewacji kamienicy przy ul. 1 Maja nie spadną na głowę przechodniów dzięki specjalnym zabezpieczeniom zamontowanym dziś na fasadzie zabytku.

To jeden z nielicznych nie remontowanych od lat obiektów przy śródmiejskim trakcie. Elewacja kamienicy jest w tak fatalnym stanie, że zwłaszcza teraz – po fali mrozów i śniegu – rozluźnione w wyniku działania niskich temperatur cegły mogą kruszyć się i spadać na głowy przechodniów. Aby tego uniknąć dziś pracownicy jednej z firm remontowych założyli siatki zabezpieczające na najbardziej zniszczoną część fasady.

Niestety, to tylko półśrodek. Na konieczny remont XIX-wiecznej kamienicy, będącej w części zarządzaną przez wspólnotę mieszkańców, nie ma pieniędzy.

Cegły odpadały już z budynku kilka razy. Raz omal nie trafiły strażnika miejskiego. Wówczas fasadę zabezpieczono drewnianą wiatą. Jesienią ubiegłego roku kilka odłamków gruzu spadło tuż obok jednego z radnych, który przechodził ul. 1 Maja. Na elewacji widnieje od pewnego czasu ogłoszenie o możliwości sprzedaży części tego budynku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group