Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 8702
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Lublin: Załoga Stec – Włoch wygrywa 10. Lubelskie Kryterium Asów

Niedziela, 20 grudnia 2009, 11:53
Aktualizacja: Wtorek, 22 grudnia 2009, 9:27
Autor: ahawer
Lublin: Załoga Stec – Włoch wygrywa 10. Lubelskie Kryterium Asów
Wczoraj w Lublinie Automobilklub Chełmski organizował doroczne podsumowanie sportu samochodowego w okręgu lubelskim – Kryterium Asów Toru Lublin. Organizowane już po raz dziesiąty święto lubelskiego sportu samochodowego, pomimo dwudziestostopniowego mrozu, zgromadziło wielu kibiców... Całe zawody wygrała załoga Mariusz Stec i Łukasz Włoch.

W tym roku formuła imprezy była nieco zmieniona, tak ażeby była jeszcze bardziej atrakcyjna dla kibiców i uczestników. Część podstawowa kryterium składała się z pięciu odcinków specjalnych – o miejscu końcowym w klasach decydowała suma tych wyników. Następnie najlepsza szóstka z klasyfikacji generalnej po części zasadniczej plus jedna załoga zakwalifikowana przez organizatora walczyła o końcowe zwycięstwo na „Karowej Toru Lublin”. Na „Karowej Toru Lublin” była beczka i nawrót, a więc elementy znane z prawdziwej Karowej. Ten etap także zwyciężył Mariusz Stec, a pilotował go jeleniogórzanin Łukasz Włoch.
Warunki na trasie były fatalne, wysoki śnieg i asfalt pokryty lodem. Organizator zawodów wydał zakaz używania okolcowanych opon. Załoga Stec-Włoch używała opon seryjnych, które w tą mroźną pogodę sprawdziły się świetnie.

W latach 2003-2008 sześć razy pod rząd zwycięzcami Kryterium byli Piotr Maciejewski i Piotr Kowalski startujący Lancerem. W tym roku Misia i Koviego pokonała „nasza” załoga!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1338
Tak
26%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group