Sobota, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 6271
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

R: Załoga Sokoła uratowała kobietę

Niedziela, 13 stycznia 2008, 9:20
Aktualizacja: 9:33
Autor: TEJO
R: Załoga Sokoła uratowała kobietę
Fot. KMP
74–letnia mieszkanka regionu jeleniogórskiego może zawdzięczać życie ratownikom w mundurach, którzy po zakrojonej na szeroką skalę akcji odnaleźli ją w lesie w okolicach Pilchowic.

Starsza kobieta, cierpiąca na zaniki pamięci, wyszła z domu w piątek i ślad po niej zaginął. Rodzina zawiadomiła o fakcie policję. Poszukiwania rozpoczęły się wieczorem natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia o zaginięciu osoby.

Do akcji poszukiwawczej, w której brali udział policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim, Oddziału Prewencji z Wrocławia oraz załoga helikoptera z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, zostały włączone również inne służby.

Kobiety szukały dwie załogi helikopterów z jednostki wojskowej, które stacjonują na Górze Szybowcowej pod Jelenią Górą, Straż Graniczna, Państwowa Straż Pożarna z Lwówka Śląskiego i Wrocławia, Ochotnicza Straż Pożarna z Pilchowic, Wlenia, strażnicy leśni i miejscy, ratownicy górscy, poszukiwawczo–ratownicza "Baryt" ze Złotoryi, a także grupa ratowników PCK z Lwówka Śląskiego.

Teren przeczesywany był metr po metrze i obserwowany z powietrza. Sprawdzany był cały, rozległy kompleks leśny Pilchowic. Następnego dnia przed południem załoga policyjnego śmigłowca zauważyła siedzącą w lesie kobietę. – Starsza pani była lekko wyziębiona. Po przebadaniu przez lekarza kobieta wróciła do domu – poinformowała mł. asp. Alicja Szymańska z KPP we Lwówku Śląskim.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group