Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 6409
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

SZKLARSKA PORĘBA: Żałobne nastroje pod Szrenicą

Poniedziałek, 12 kwietnia 2010, 16:22
Aktualizacja: 16:23
Autor: Karolina
SZKLARSKA PORĘBA: Żałobne nastroje pod Szrenicą
Fot. .....
Pogrążeni w żałobie mieszkańcy i przedstawiciele samorządu miasta pod Szrenicą łączą się w bólu i modlitwie z rodzinami, przyjaciółmi oraz współpracownikami ofiar katastrofy polskiego samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem. Dzisiaj w magistracie wystawiono Księgę Kondolencyjną, na łamach której każdy będzie mógł dokonać wpisu.

Wczoraj o godz. 15.00 w Kościele Parafialnym p.w. Bożego Ciała w Szklarskiej Porębie odbyła się uroczysta Msza Święta. Zebrani modlili się w intencji Ofiar katastrofy pod Smoleńskiem. Dzisiaj w Urzędzie Miasta wyłożona została Księga Kondolencyjna, o czym poinformował burmistrz Arkadiusz Wichniak. Wpisy wszystkich mieszkańców i gości będą możliwe w godzinach pracy magistratu, czyli od 7.30 do 15.30 (w środę do godz. 17.00).

– W imieniu mieszkańców Szklarskiej Poręby składamy wyrazy najgłębszego współczucia wszystkim bliskim ofiar katastrofy polskiego samolotu prezydenckiego w Smoleńsku – pod tymi słowami podpisali się burmistrz miasta i przewodniczący rady miejskiej, Grzegorz Sokoliński. W związku z ogłoszoną żałobą narodową władze miasta pod Szrenicą apelują do mieszkańców o powieszenie na swoich domach polskiej flagi z kirem oraz proszą o godne uczczenie pamięci wszystkich ofiar.

Do Warszawy pojedzie delegacja ze Szklarskiej Poręby, składająca się z przedstawicieli samorządu i pracowników magistratu oraz mieszkańców miasta. Celem ich podróży będzie złożenie hołdu Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej, Lechowi Kaczyńskiemu, Jego Małżonce, Marii Kaczyńskiej oraz 94 pozostałym Ofiarom tej niewyobrażalnej tragedii. Mieszkańcy miasta pod Szrenicą są zadumani i pogrążeni w głębokiej żałobie. Wielkiemu bólowi po stracie towarzyszy także pogoda. Jest szaro, deszczowo i mgliście...

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
739
Tak
27%
Nie
65%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group