Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 3733
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Żal i współczucia

Czwartek, 15 kwietnia 2010, 12:38
Aktualizacja: Piątek, 16 kwietnia 2010, 8:18
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Żal i współczucia
Fot. TEJO
Depesze kondolencyjne od władz miast partnerskich Jeleniej Góry wciąż napływają do urzędu miasta. Z tragedią Polaków solidaryzują się także ośrodki, które współpracują ze stolicą Karkonoszy. Rośnie zainteresowanie jeleniogórzan zorganizowanym przez urząd wyjazdem autokarowym na pogrzeb śp. Lecha i Marii Kaczyńskich do Krakowa.

Dostaliśmy kondolencje od władz Sewerodoniecka (Ukraina) i Władymira (Rosja), Jablonec nad Nisou oraz Bautzen – powiedział na dzisiejszej konferencji prasowej Marek Obrębalski, prezydent Jeleniej Góry. – Wyrazy współczucia napłynęły także z czeskiego Semily. Nie jest to wprawdzie miasto partnerskie, ale współpracujemy z nim – dodał prezydent Jeleniej Góry. Kondolencje napłynęły także od działaczy niemieckiego Stowarzyszenia Pielęgnacji Sztuki i Kultury Sląskiej, które współdziała z naszym miastem przy remoncie barokowych kaplic cmentarnych przy Świątyni Łaski pod Krzyżem Chrystusa.

W związku z pogrzebem Pary Prezydenckiej, który w niedzielę odbędzie się w Krakowie, rośnie zainteresowanie wyjazdem zorganizowanym przez jeleniogórski magistrat. – Do wczoraj zgłosili się chętni, którzy zapełnią jeden autokar. Sądzimy, że dziś i jutro znajdzie się jeszcze więcej osób, które wybiorą się do Krakowa – mówi Katarzyna Młodawska, naczelniczka wydziału promocji i polityki informacyjnej.

Przypominamy, że dzięki rekompensacie kosztów z budżetu, wyjazd kosztuje 30 złotych w obie strony od osoby. W cenę wliczony jest przejazd, ubezpieczenie i opieka pilota. Osoby spoza Jeleniej Góry, które również wyrażą chęć przejazdu, ponoszą pełną odpłatność w wysokości 60 zł.

Wpłat należy dokonywać w kasach urzędu miasta (w przybudówce ratusza oraz przy ul. Sudeckiej 29) do piątku (16 kwietnia) do godziny 13.00. Po dokonaniu wpłaty należy zgłosić się wraz z dowodem wpłaty oraz dowodem tożsamości do pokoju nr 201 w przybudówce ratusza (Plac Ratuszowy 58) od dzisiaj do piątku w godz. 8.30-15.30. – Aby dojechać do Krakowa w odpowiedniej porze zważywszy na przewidywane korki wyjazd przesunięto z planowanej godz. 6 rano na godz. 4. 30 z ulicy Teatralnej.

Na razie nie ma planów, aby zorganizować transmisję pogrzebu Prezydenckiej Pary w Wawelu za pośrednictwem telebimów. – Nie było sygnałów o takiej potrzebie – powiedział szef Jeleniej Góry.

Prezydent Marek Obrębalski odniósł się także do uczczenia pamięci Ofiar katastrofy w Smoleńsku poprzez upamiętnienie zmarłych nazwaniem Ich imieniem obiektów, ulic, mostów, skwerów, czy placów w Jeleniej Górze. – Myślę, że jest to uzasadnione w stosunku do Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego oraz honorowych jeleniogórzan: Ryszarda Kaczorowskiego oraz Jerzego Szmajdzińskiego – powiedział szef miasta wyrażając nadzieję, że w odpowiednim czasie zajmie się tym rada miasta.

Do końca obowiązywania żałoby narodowej, czyli do północy w niedzielę 18 kwietnia, w ratuszu będzie udostępniona Księga Kondolencyjna. Jeleniogórzanie i goście zapisali już kilkadziesiąt jej stron wyrażając swój smutek, żal i współczucie Bliskim Ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
854
Tak
27%
Nie
65%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group