Wtorek, 23 lipca
Imieniny: Bogny, Brygidy
Czytających: 12354
Zalogowanych: 52
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zakochani w poezji i… górach

Sobota, 13 lutego 2010, 12:25
Aktualizacja: 21:59
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Zakochani w poezji i… górach
Fot. TEJO
Dwudziestu siedmiu autorów – opiewając w wierszach swoją miłość do Karkonoszy – wzięło udział w konkursie ogłoszonym przez Książnicę Karkonoską z okazji dnia świętego Walentego.

To już druga edycja zmagań, które wpisują się do obfitego kalendarza imprez Jeleniogórskiego Centrum Edukacji i Informacji Regionalnej „Książnica Karkonoska”. Dziś w siedzibie placówki odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom uczestnictwa.

Zebranych przywitała zastępczyni dyrektora KK Alicja Raczek. Podziękowała organizatorkom: Ewie Milewskiej i Kamili Wilk. Wyraziła wdzięczność uczestnikom, którzy sprawili niemało „kłopotu” jurorom nadesławszy ciekawe propozycje nietypowej poezji miłosnej, której odniesieniem nie jest ukochana istota, ale Karkonosze, nieodłączny element lokalnego krajobrazu.

Jury pod przewodnictwem Marii Sucheckiej ze Stowarzyszenia W Cieniu Lipy Czarnoleskiej przyznało dwa równorzędne pierwsze miejsca, których zdobywcami – po otwarciu kopert dołączonych do anonimowo napisanych prac – okazali się Ivo Łaborewicz i Konrad Przezdzięk. Drugie miejsce zajął Waldemar Sawicz z Kowar, a dwie równorzędne trzecie lokaty przypadły Barbarze Pawłowicz oraz Małgorzacie Pawlak.
Wyróżniono wiersze: Stanisławy Jarmakowicz, Katarzyny Krzykały, Ewy Pelzer, Ewy i Ryszarda Rassalskich, Krystyny Susabowskiej i Danuty Żurawskiej.

– Cieszy to, że poezja stanowi okazję do spotkania różnych ludzi. Nie liczy się tyle jakość wierszy, bo gusta i style zmieniają się w zależności od epoki, ale możliwość rozmowy i kontaktu z autorami – mówił w imieniu jurorów jeden z najlepszych poetów jeleniogórskich Miłosz Kamiński. Autorzy nagrodzonych prac przeczytali swoje wiersze. Uroczystość zakończyła się poczęstunkiem ufundowanym przez sponsorów poetyckich „walentynek” – jeleniogórskie lokale gastronomiczne, które były jednocześnie fundatorami nagród dla zwycięzców.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz koleją?

Oddanych
głosów
416
Tak, często
14%
Czasami
46%
Nigdy
9%
Nie, wolę autobus
3%
Nie, bo mam samochód
28%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Ile wody powinniśmy pić w ciągu doby?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Aktualności
Pełnia w Karkonoszach. Czy komuś przeszkadza księżyc?
 
Aktualności
Z Jeleniej Góry w Himalaje
 
Turystyka
Z taśmy do kolejki
 
Aktualności
Pograli, posprzątali i pojechali
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group